Güncel

Avrupa Rüyası İskandinav Turu ile Gezeceğiniz 5 Harika Yer!
Avrupa Rüyası İskandinav Turu ile Gezeceğiniz 5 Harika Yer!

Avrupa Rüyası İskandinav Turu ile Gezeceğiniz 5 Harika Yer!


Yaz tatili yaklaşıyor! Bavulunuzu hazırlamaya başladınız mı? Henüz seyahat planı yapmadıysanız, size bir tavsiyemiz olacak. Avrupa Rüyası’nın İskandinav turu rotasında yer alan birbirinden güzel ülke ve şehirleri incelemenizde fayda var. 

Türkiye’nin en kapsamlı, en uygun Kuzey Avrupa turu dediğimizde akla ilk gelen firmanın Avrupa Rüyası olduğunu biliyor muydunuz? Hem en uygun fiyata tur düzenliyorlar hem detek seferde Norveç, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya ve Almanya’yı gezmenize olanak sağlıyorlar! 

İskandinav turu, Baltık turu, Norveç turu, Norveç fiyortları turu mu arıyorsunuz? Tüm bölgeyi gezmek için 2 ya da 3 farklı tur almak yerine Avrupa Rüyası ile hepsini tek bir seferde gezebilirsiniz. Tüm bu saydığımız rotaları tek bir turda toplamışlar desek yeri! 

İskandinav ve Baltık ülkelerini, Norveç fiyortlarını, Flam kasabasını, Stavanger’i, Polonya ve Almanya’nın kasabalarını ve hemen hemen bütün Kuzey Avrupa’yı baştan aşağı tek seferde Avrupa Rüyası ile gezmeniz mümkün. 

12 gün boyunca 9 ülke 15 şehir gezeceğiniz Kuzey Avrupa turu ile Litvanya, Letonya, Estonya, Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka, Polonya, Almanya gibi Kuzey ülkelerini gezme fırsatı yakalıyorsunuz. İşte, Kuzey Avrupa turunda görmeniz gereken 5 yer! 

“Kuzey Avrupa Turu yapan Avrupa Rüyası, yurtdışı turları arasında en çok tercih edilen tur firması.”

Gdansk – POLONYA 

Kuzey Avrupa’nın ve Baltık ülkelerinin en güzel şehirlerinden Polonya’nın Gdansk şehri, eşsiz doğasıyla, mimarisiyle görenleri büyülüyor. II. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının ilk bombayı attığı Gdansk, yerle bir olmuş ve sonrasında yerel halk fotoğraflardan esinlenerek yeniden inşa ettiği eşsiz bir şehir. Bir zaman meydanındaki Neptün heykelinden vodkaların aktığı rivayet edilen şehirde, panayır alanları, Altın ve Kral yollarına açılan caddeler sizi büyüleyecek. Gdansk, seyahat tutkunlarının Polonya’da es geçmemesi gereken duraklardan. 

polonya-gdansk

Flam Kasabası – NORVEÇ

Kuzey denilince birçok kişinin aklına gelen Norveç’in doğa harikası, dillere destan kasabası Flam kasabası, Kuzey Avrupa’da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Çocukken İlkokulda resmini yaptığınız kasabayı yakından görmek ister misiniz? Norveç’in en uzun ve derin fiyortu olan Sogne fiyortun en uç noktasında yer alan Flam, eşsiz doğasıyla sizi bekliyor. Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile Flam’ı gezebilirsiniz. 

flam-kasabasi-norvec

Norveç Fiyortları – NORVEÇ

Gerçek anlamda Kuzey Avrupa turu yapacaksınız Norveç fiyortlarını görmeden ülkeye geri dönmeyin! Avrupa Rüyası rotasının en özel yolculuğu Norveç fiyortlarındaki konaklamalı gemi yolculuğudur. Güvertede kahvenizi yudumlarken gün doğumunu ve gün batımını izleyeceksiniz. Dağların tepesinden akan şelaleler boyunca Norveç’in en uzun fiyordu, Sogne fiyordu göreceksiniz. Norveç’in fiyortlara açılan kapısı olan Bergen’den cruise gemi ile benzersiz Norveç fiyortlarını Stavanger uğramalı olarak gezebilirsiniz. Avrupa Rüyası’nın gemi turu ile Norveç fiyortlarını gezmeyi düşünmelisiniz.

norvec-fiyortlari

Trakai Gölü ve Kalesi – LİTVANYA

Litvanya’nın en güzel yerlerinden olan Trakai Gölü ve Kalesi, Baltık ülkelerinin en güzel kalesine ev sahipliği yapıyor. Dağların ve tepelerin arasında yer alan eşsiz güzellikteki Galve Gölü manzarası, gölün ortasında yer alan şirin mi şirin Trakai Kalesi ile Litvanya’da gezginlerin en uğrak noktası. Bir zamanlar Kırım’dan göç eden Karay Türklerinin kültürünü ve yemeklerinin izlerini süreceğiniz Trakai’de doğa molası verebilir, eşsiz manzara karşısında piknik yapabilirsiniz.

litvanya-trakai-kalesi-golu

Bergen – NORVEÇ

Norveç’in ikinci en büyük şehri olan Bergen, şirin balıkçı köylerinin çekiciliğine ve güzelliğine sahip. “Fiyortlara açılan kapı” olarak bilinen Bergen, nefes kesen sarp dağları, dağlardan süzülen şelaleleri ve muazzam coğrafyasıyla eşi bulunmaz bir şehir. Geleneksel ahşap evlerin sıralandığı Hansa rıhtımındaki evlerin olduğu UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı ilan edilen tarihi kent merkezi Bryggen göz alıcı güzelliğe sahip. Kuzey’e gidiyorsanız Bergen’i görmeden dönmeyin!

norvec-bergen

İskandinav Turu, Baltık Ülkeleri, Norveç Fiyortları

Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile Stockholm, Oslo, Bergen, Kopenhag, Helsinki, Tallinn, Riga, Vilnius, Gdansk, Rostock, Trakai, Szczein, Torun, Flam şehirlerini göreceğiniz eşsiz bir maceraya hazır mısınız? 

Avrupa Rüyası’nda Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya, Finlandiya, İsveç, Norveç, Danimarka, Almanya ülkelerini gezeceksiniz.

Türk Hava Yolları’nın Vilnius uçuşu ile başladığınız yolculuğunuz Baltık ülkeleri başkentleri Vilnius, Trakai, Riga, Tallinn ve Helsinki şehirlerini gezerek devam edecek. Vikinglerin hikayeleriyle ün salmış Stockholm, Oslo, Flam kasabası, Bergen, Stavanger ve Norveç fiyort turu ile tüm Kuzey Avrupa bölgesini gezeceksiniz. Baltık ve Kuzey Denizlerinde 4 adet gemi yolculuğu yapacaksınız. Bunların iki tanesi konaklamalı olacak ve Norveç fiyortlarında olacak! Norveç’te turunuzu tamamladıktan sonra Danimarka’da Kopenhag, Almanya’da Rostock, Anklam, Polonya’da Szczein, Torun, Gdansk, Augustow şehirlerini gezeceksiniz. 

“Avrupa Rüyası turlarında tüm ekstra turlar bedava! Ekstra ücret ödemeden daha fazla yer gezeceksiniz.”

Norwegian Line Cruise adı verilen 10 katlı dev gemiyle konaklayarak 17 saatlik Norveç fiyortları turu yapacaksınız. Yol üzerinde Stavanger’e uğrayacaksınız. Fiyotları doya doya gezdikten sonra turunuzu en özel kılan özelliklerden biri de benzer Kuzey Avrupa turlarında olmayan Almanya ve Polonya kasabalarını keşfetme imkanı buluyorsunuz. Turun en sonu günü ise Vilnius’tan THY uçağı ile Türkiye’ye, İstanbul’a dönüyorsunuz. 

İşte tüm bu İskandinav ve Baltık ülkeleri macerasının adı Kuzey Avrupa Turu! Adından anlaşıldığı gibi 12 gün boyunca size mükemmel bir rota vaad ediyor.

Gezeceğiniz Kuzey Avrupa ve Baltık Ülkeleri, Şehirleri

Norveç (Oslo, Bergen, Flam Kasabası, Norveç Fiyortları), Letonya (Riga),

Polonya (Gdansk, Szczein, Augustow, Torun), İsveç (Stokholm), 

Danimarka (Kopenhag), Finlandiya (Helsinki), Estyonya (Tallinn), 

Litvanya (Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi), 

Almanya (Rostock, Anklam)

“Avrupa Rüyası turu ile Gdansk, Bergen, Oslo, Tallinn, Riga, Rostock, Augustow ve 2 gece konforlu gemilerde konaklayacaksınız.”
h

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turunun Fiyatı Nedir?

12 gün boyunca 9 ülke 15 şehir göreceğiniz 10 gece konaklamalı, Türk Hava Yolları uçuşu ile gerçekleşen İskandinav turunun ücreti ise 1695€. Üstelik tüm ekstra turlar ise bedava! Gezme tutkusuna sahip olanlar için bir diğer güzel haber de bu!

Bu tura katılmak için karar verdiniz ve ne yapmalıyım mı diyorsunuz? Kayıt olmanız için ilk ödemeniz gereken ücret 245 €. Bu ödeme ile rezervasyonunuzu garanti altına alıyorsunuz. Geriye kalan tur ücretini ise taksitler halinde de tur tarihine kadar ödeme imkanınız oluyor. Ayrıca kredi kartıyla ödeme seçeneği bulunuyor.

Avrupa Rüyası Tur Tarihleri

  • 3 – 14 Temmuz 2019
  • 17 – 28 Temmuz 2019
  • 29 Temmuz – 10 Ağustos 2019
  • 10 – 21 Ağustos 2019

Avrupa Rüyası güvenilir bir firma! TÜRSAB A Sınıfı Seyahat Acentası. 10058 Belge Numarası ile Türsab websitesinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz.”

avrupa-ruyasi-iskandinav-turu-trakai

Avrupa Rüyası’na Nasıl Başvururum?

Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turlarına www.avruparuyasi.com.tr  sitesinden başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Web sitelerinde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarıyla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu Avrupa Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 iletişim numarasından Avrupa Rüyası yol danışmanlarıyla iletişim kurarak size uygun Avrupa turunu ve uygun tarihi seçerek tura katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.