Güncel

Dünyanın En iyi Havaalanları
Dünyanın En iyi Havaalanları

Dünyanın En iyi Havaalanları

Siz de benim gibi “Havaalanı işte, 1-2 saat durup gidiyoruz. Ne önemi var ki?” diye düşünüyorsanız uzun saatler rötar yapmamış uçaklara denk gelmiş şanslı azınlıktansınız demektir. Uçak beklerken geçireceğiniz zamanın uzamasıyla önem kazanan havaalanları sıralamasında en konforlu, en eğlenceli ve en güzel olanları merak ediyor musunuz? İşte Dünyanın En iyi Havaalanları:

Singapur – Changi International Airport

Singapur Havaalanı

Bir çok kez Dünyanın En iyi Havaalanları arasında birinci seçilen Changi, açık ara dünyanın geri kalan tüm havaalanlarından daha güzel ve konforlu. Üç büyük terminale sahip olan bu havaalanında dilerseniz 24 saat açık ve ücretsiz olan sinemada film keyfi yapabilir, dilerseniz havuz başında dinlenebilirsiniz. Ayrca terminallerden birinde yer alan kaydırak ile uçağınızın belirlenen kapısına gitmek de mümkün. Daha önce bulunmadım fakat Mayıs ayında yapacağım Singapur yolculuğunda bu havaalanını keşfetmek çok eğlenceli olacak.

Yeni Zelanda – Wellington International Airport

Yeni Zelanda Havaalanı

Yeni Zelanda deyince aklına Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi serisi gelmeyen yoktur herhalde. Yeni Zelanda’nın en fazla nüfusa sahip olan ikinci şehri olan Wellington’da yer alan bu havaalanı film serilerine ait olan heykellerle süslenmiş. Siz pasaport kuyruğunda beklerken Gandalf üzerinizde uçuyor olabilir. Orta dünya’dan kopup gelmiş misafirlerinden ayrı olarak tasarımında da iddialı olan bu havaalanı kaya benzeri bir görünüm sunuyor yolculara.

BAE – Dubai International Airport

Dubai Havaalanı

Dubai şehir olarak abartının ve gösterişin merkezidir. Havaalanı da bu namına yakışacak şekilde dizayn edilmiş. Havaalanından çok lüks bir alışveriş merkezi görünümünde olan bu tesiste özel tasarıma sahip ürünlerin satıldığı butiklerden değeri milyonları bulan parçaların satıldığı mücevher mağazalarına kadar her şey var. Çöl ortamına uygun olarak vaha görünümü verilmeye çalışılmış bu havaalanında uyumanız için uyku odaları da mevcut.

Tayland – Koh Samui Airport

Tayland Havaalanı

Yazıda bu zamana kadar bahsettiğimiz tüm havaalanlarından farklı bir konsepte sahip olan Koh Samui, Tayland’da yer alıyor. Terminal binasına giriş yaptıktan sonra, yemek-içecekten internete ve hatta otele kadar her şey ücretsiz. Transfer fotoğrafta gördüğünüz araçlarla sağlanıyor ve onun için de hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Dünya genelinde emsali bulunmayan bu havaalanını Tayland’a yolunuz düşerse mutlaka deneyimleyin.

Finlandiya – Helsinki International Airport

Helsinki Havaalanı

Fotoğrafı görünce yazıya yanlış fotoğraf eklenmiş diye düşünmüş olabilirsiniz. Ama hayır, tamamen doğru. Helsinki havaalanında ücretsiz yoga ve pilates derslerinden fin hamamına kadar her şey var. Fin tarzını yansıtan bu etkileyici havaalanı tamamen yolcuların rahatı düşünülerek tasarlanmış. İnsan bu havaalanında uçağı rötar yapsın ister 🙂 Dünyanın En iyi Havaalanları arasında hala bizden bir havaalanı yok malesef. Konforu başka ülkelerde aramaya devam 🙂

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.