Güncel

Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Yapılır?
Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Yaz ayları yaklaşırken yavaştan bu sene tatile nereye gideceğiz heyecanı sardı herkesi. Özellikle deniz tatili için bolca tercih edilen Temmuz ve Ağustos ayları için çok önceden rezervasyon yaptırmak hem açıkta kalmanızı engeller hem de son dakika planlarına göre daha hesaplıdır. Peki Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Yaz aylarında zirve yapan fiyatlar ve doluluk oranlarını göz önünde bulundurursanız erken rezervasyon fırsatlarından faydalandığınızda ciddi bir kazanım elde etmiş olacaksınız.

Yaz Tatili

Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Öncelikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilmeniz için yapmanız gereken ilk şey tatil tarihlerinizi belirlemek. Eğer beyaz yakalı bir çalışansanız zaten genellikle en geç Mart ayında yıllık izinler kesinleşmiş olur. Genel olarak tatil tarihinizden 6 ay önce rezervasyon yapmış olmanız sizi en karlı çıkartacak süreç. Çalıştığınız işyerine yıllık izin planınızı önceden bildirmeniz halinde işvereniniz izin dağılımını ona göre yapabilir ve çakışmalar meydana gelmez. Sonradan, ani olarak karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında bir şey yapmak mümkün değil fakat izin planlamanızı bildirmeniz halinde işyerinizle ilgili sorunlar yaşamayacaksınızdır. Tatile çıkacağınız tarihleri seçerken dikkat etmeniz gereken şey tabii ki nereye tatile gideceğiniz. Ağustos ayı özellikle Akdeniz için fazla sıcak bir tercih olabilir. Bu nedenle tarihlerinizi seçerken gideceğiniz bölgeye de karar vermenizde fayda var.

Erken Rezervasyon Nedir Nasil Yapilir

İzine çıkacağınız tarihi belirledikten sonra yapmanız gereken şey gitmek istediğiniz oteli araştırmak olmalı. Erken rezervasyonun en önemli kısımlarından biri de tahmin edeceğiniz gibi, pişman olmayacağınız tercihlerde bulunmak olmalı. Bu nedenle erken rezervasyon sitelerinde sayfa sayfa yayınlanan otelleri dikkatlice incelemeli ve ihtiyaç duyduğunuz özelliklere sahip olan oteli seçmelisiniz. Otellerin özelliklerini otellerle ilgili bilgi depolayan sitelerde ya da şikayet sitelerinde arayabilirsiniz. Tur firmalarının listelediği oteller arasında ise kullanıcı yorumları bölümlerini de kontrol edebilir, daha önce seçtiğiniz oteli tercih etmiş müşterilerin değerlendirme puanlarını ve yorumlarını okuyabilirsiniz. Seçtiğiniz otel diğer kullanıcılardan iyi puanlar aldıysa ve ufak tefek aksaklıklar haricinde o oteli tercih etmiş kullanıcılar memnunlarsa otel tercihinde bulunabilirsiniz. Hem bütçenize uygun hem de aradığınız özelliklere uygun oteli bulduğunuzda erken rezervasyon fiyatlarından faydalanabileceksiniz. Erken rezervasyon yaparak uygun fiyatlı otellerde konaklayabilirsiniz fakat konaklama seçeneği olarak oteli düşünmüyorsanız eğer detaylı olarak yazdığım “Seyahatlerinizde Tercih Edebileceğiniz Konaklama Seçenekleri” yazısını okuyabilir, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.