Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Portobello Road Market Londra'daki Vintage ve İkinci El Pazarları
Portobello Road Market

Portobello Road Market

Geçtiğimiz aylar boyunca neredeyse haftanın 7 günü çalışıyordum. Bu nedenle gezmeye pek vakit kalmadı tabii. Geçen hafta bir günlük izin yakalayınca Londra‘da daha önce görmediğimiz bir yere gidelim dedik, aklıma Portobello Road Market geldi. Biz Batı Londra’da yaşadığımız için önce Hammersmith’e oradan da taksi ile pazarın girişine kolayca ulaştık.

portobello-road-market

Portobello Road Market’e Nasıl Gidilir?

Londra’da diğer yazılarımda da anlatacağım gibi bir çok pazar kuruluyor. Bunların en ünlüsü Camden Market olsa da Londra’yı ziyaret edecekseniz Portobello’yu da es geçmemenizi öneririm. Camden Market’ten farklı olarak Portobello Road market vintage ve ikinci el mağazalarıyla ünlü. Özellikle hafta sonu oldukça kalabalık oluyor. Buraya ulaşmanın en kolay yolu metro ile Notting Hill gate durağında inmek. Sonrasında 5 dakikalık bir yürüyüş ile pazarın girişine ulaşmış olacaksınız.

portobello-road-market-alice

İkinci el ya da vintage mağazalarında pazarlarında hepiniz bulunmuşsunuzdur mutlaka ama beni bu pazarda en çok şaşırtan şey bazı tezgahların inanılmaz derecede spesifik bir alana odaklanmış olmasıydı. Örneğin pazardaki tezgahlardan biri sadece deri boks eldivenleri satıyordu. Nasıl bir talep var ya da neden bu konuya odaklanmak istemişler bilmiyorum ama bence çok ilginç. Aynı şekilde sadece koleksiyon ürünü Disney dergileri satan, vintage fotoğraf makineleri satan ya da sadece minyatür oyuncak ev eşyaları satan tezgahlar da var. Bunlara ek olarak gümüş ev eşyaları satan bir çok tezgah da var.

alice-notting-hill

Bu pazarın en meşhur dükkanı Alice. Instagram’da her açıdan çekilmiş yüzlerce fotoğrafını bulabilirsiniz 🙂 Alice, The Mat Hatter olmadan olmaz tabii ki.

the-mad-hatter-portobello

Dilerseniz yukarıdaki arkadaşlar gibi siz de küçük bir bağış karşılığında Şapkacı’nın çay partisine katılabilirsiniz 🙂 Aynı kişi mi bilmiyorum fakat Camden Town’da da bir Şapkacı var. Makyajına, saçına, kostümüne ve masasındaki detaylara inanamazsınız. Gerçekten çok emek verilmiş. Pazarın sonuna doğru ilerlediğinizde sağ tarafta sadece yiyecek tezgahlarının bulunduğu bir kısım var. İtalyan mutfağından Kore mutfağına kadar her çeşit yiyeceğe, uygun fiyatla ulaşmak mümkün. Yazacaklarıma ek olarak gitmişken kısa kısa videolar da çekmiştim Portobello Road Markette. Umarım beğenirsiniz. Youtube kanalıma abone olmayı da unutmayın.


Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.