Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Seyahat Çantanızın Olmazsa Olmazları

Güncel

Seyahat Çantanızın Olmazsa Olmazları
Seyahat Çantanızın Olmazsa Olmazları

Seyahat Çantanızın Olmazsa Olmazları

Yeni yıl yaklaşıyor, önümüzde kısa da olsa bir tatil var. Hal böyle olunca aslında planlar çoktan yapıldı. Sıra geldi valiz hazırlamaya. Seyahatin en tatsız kısmı bu bence. Benim gibi siz de ne kadar özen gösterirsem göstereyim mutlaka eksik ya da fazla bir şeyler çıkıyor diye düşünüyorsanız bu yazı sizin için faydalı olacaktır. Seyahat çantanızın olmazsa olmazları nelerdir bu yazıda paylaşacağım.

valiz

Eğer siz de benim gibi ya eksik eşyayla ya da gereksiz fazla eşyayla seyahate çıkanlardansanız ilk yapmanız gereken bir liste oluşturmak. Zaman kaybı gibi gelebilir fakat seyahatte zorluk yaşamanızdan iyidir. Öncelikle bu listede yer alması gereken seyahat çantanızın olmazsa olmazları eşyaları özenle seçin. İlk olarak eklemeniz gereken şey düzenli olarak kullandığınız ilaçlar veya her an lazım olabilecek ağrı kesici, grip hapı, alerji ve astım ilaçları gibi ilaçlardır. Gideceğiniz yerde ilaç bulmak sorun olmasa da kullandığınız ilacın o ülkedeki ismini ya da karşılığını bilmiyor olabilirsiniz, bu da size büyük sorun yaratacaktır.

ilaçlar

Çantanızda en çok yeri kaplayan genellikle kıyafetler ve ayakkabılar olacaktır. Kıyafet seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken  şey gideceğiniz bölgedeki hava durumu. Bu konuda kesinlikle tahminlerde bulunmayın, araştırın. Eğer gideceğiniz yerdeki hava durumunu öğrenirseniz kıyafet seçiminiz kolaylaşacak, gereksiz kıyafetler taşımamış olacaksınız. Gideceğiniz yerde eğer özel bir durum yoksa, iş toplantısı, özel etkinlikler gibi, kıyafetlerinizi her ortama uyum sağlayabilecek tarzda seçmenizde fayda var. Ayakkabı seçiminde de kalacağınız süreye göre değişse de genel olarak günlük kullanım için uygun ayakkabılar seçmelisiniz. Ayakkabılarınız valizinizde hem çok yer kaplayacak hem de valizinizi ağırlaştıracaktır.

dolu valiz

Seyahate çıkarken yanımıza parfüm ve cilt bakım ürünleri gibi bazı sıvı ürünler almamız gerekebiliyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey sıvı limitlerini aşmamak. Eş çantanızda taşıyabileceğiniz sıvılar 100 ml ile sınırlıdır. Eğer yanınızda bu miktardan daha fazla sıvı var ise bunu mutlaka check in yaparken teslim ettiğiniz çantanıza koymalısınız. Aynı şekilde uçak yolculuklarında bir başka sınırlandırılan şey ise bagaj büyüklüğüdür. Kimi firmaların limiti 23 kg iken, promosyon bilet durumlarında bu sınır değişiklik gösterebilir. Bagaj limitini aşmanız durumunda ek ödeme yapmanız gerekeceğini unutmayın.

likit

Ve son olarak çantanızı hazırladıktan sonra seyahat çantanızın olmazsa olmazları arasında en gerekli olanları el çantanıza almayı unutmayın. Pasaport, para, kimlik gibi eşyalarınızı el bagajınıza almanız ve onların her daim gözünüzün önünde olması kaybolma risklerini ortadan kaldırır. İhtiyacınız olacak her şey yanınızda olduğuna göre size seyahatin tadını çıkartmak kalıyor. İyi eğlenceler 🙂

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.