Güncel

Seyahatlerinizde Faydalı Olacak Ios Uygulamaları
Seyahatlerinizde Faydalı Olacak Ios Uygulamaları

Seyahatlerinizde Faydalı Olacak Ios Uygulamaları

Akıllı telefonları hayatımızın her alanında kullanmamızla birlikte seyahatlerimiz için de vazgeçilmez oldular. Gezilecek yerler hakkında bilgi almanın yanı sıra, restaurant incelemelerine, otel arayışından sözlük kullanımına kadar yaygın bir alanda kullandığımız uygulamalardan işinize en çok yarayacak olanları listeledim. Kimini kullanmak için internet bağlantısı gerekmezken kimisi için malesef bağlantı gerekli. Bir çoğu ücretsiz olan bu Seyahatlerinizde Faydalı Olacak Ios Uygulamaları sorunsuz bir tatil için faydalı olacak.
seyahatlerinizde-faydali-olacak-ios-uygulamalari

Seyahatlerinizde Faydalı Olacak Ios Uygulamaları

Otel Rezervasyonu

booking

Sayısız otel rezervasyon firması arasında kalitesi ve güvenilirliğiyle sıyrılan firma tabii ki Booking. Gittiğiniz bölgedeki bütçenize uygun otelleri sıralayarak tercihte bulunmanızı sağlayan uygulama, ücretsiz iptal seçeneği de sunuyor. Ayrıca kullanıcı yorumlarını okuyarak tercih yapmadan önce otel hakkında fikir sahibi de olabilirsiniz. Otelinizi şehir merkezine olan uzaklığına göre seçebileceğiniz gibi popüler mekanlara olan uzaklığına göre ya da popülaritesine göre de seçebilirsiniz.Booking.com

Hava Durumu

yahoo-weather

Seyahate çıkmadan önce ya da seyahatlerinizde dışarı çıktığınızda kötü sürprizlerle karşılaşmak istemezsiniz. Gideceğiniz yerde şemsiye ihtiyacınız olacak mı, kıyafetlerinizi hangi hava sıcaklığına göre seçmelisiniz gibi sorularınıza cevap olacak tüm detayları Yahoo hava durumu uygulamasında bulabilirsiniz. Bu uygulamanın en güzel yanı bildirimleri açmanız halinde, yağmur yağmadan yaklaşık 15 dakika kadar önce sizi bilgilendiriyor olması. Böylece yağmura hazırlıksız yakalanmak mazi oluyor.

İnternet Bağlantısı

wifi

Seyahatlerde en çok zorlandığımız konulardan biri internet bağlantısına sahip olmamamız. Her ne kadar mobil hatlar, her geçen gün yurtdışında kullanım için de avantajlı paketler sunsa da bazen gideceğiniz ülkede anlaşmalı servis sağlayıcısı olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda Wifi Map uygulaması imdadınıza yetişiyor. Özellikle şehir gezileri yapıyorsanız bu uygulama sayesinde çevrenizdeki public internet noktalarına ve şifrelerine ulaşabilir, en yakınızdaki wifi noktasına ücretsiz olarak bağlanabilirsiniz.

Harita

maps-me

Yola çıktığınızda belki de en çok ihtiyacınız olan şey haritalar. Otelinizi, metro, otobüs gibi toplu ulaşım araçlarını, gezmek istediğiniz önemli yerleri nasıl gezeceğinize dair tüm bilgilere Maps.me uygulaması ile kolayca ulaşabilirsiniz. Ülkenizden ayrılmadan gideceğiniz ülkeye dair tüm haritaları indirerek seyahatiniz boyunca çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz bu uygulama, bu özelliği ile de çokca tercih ediliyor. Türkçe dil desteği de bulunan bu uygulama, yönünüzü ya da yolunuzu kaybettiğinizde kurtarıcınız olacak.

Etkinlik

field-trip

Seyahatinizi eğlenceli kılacak etkinlikler, özel hissettirecek restaurantlar ve ilginizi çeken mekanlar arayışında iseniz Field Trip mutlaka telefonunuzda bulunması gereken bir uygulama. Çevrenizde önemli görülüp uygulamaya eklenmiş mekanları da gösteren bu uygulamada ilginizi çeken yerleri işaretleyebilir, buluşma mekanlarınızı bu uygulama ile arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

 

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

8 comments

 • yusuf fırat Posted on 12 Nisan 2016 at 18:50 Reply

  akıllı telefonların en güzel özelliklerinden biri böyle güzel uygulamalar ile artık insan kendi aklını değil telefonun aklını kullanır oldu aynı zamanda akıllı telefonlar insanın aklını başından aldı

 • serkan batman Posted on 12 Nisan 2016 at 18:55 Reply

  Zaten tatile yada seyahata çıkmak için herkesin akıllı telefonlarında tatil öğeleriyle ilgili uygulamalar mevcuttur. Ben tatil mobil uygulaması kullanıyorum. Paylaştıklarınızı da denemek lazım.

 • ahmetcemaktas Posted on 12 Nisan 2016 at 23:39 Reply

  uygulamaların hepsi çok yararlı. kesinlikle booking uygulamasını indirmenizi tavsiye ederim. istediğiniz oteli vb yerleri çok kolay bulabiliyorsunuz.

 • gizemgizem Posted on 13 Nisan 2016 at 12:10 Reply

  ios işletim sistemli cihazım var, bu cihaz için faydalı uygulamalar olduunu gördüm. sizlere çok teşekkür ederim, artık seyehat etmek daha kolay olacak.

 • tuncer Posted on 15 Nisan 2016 at 23:00 Reply

  bilgilendirmeniz için teşekkürler, sormak istediğim bir husus var bu yukarıdaki harita uygulaması internet üzerinden mi çalışıyor yoksa GPS üzerinden mi çalışıyor. Malum yurtdışındaki internet fiyatlarının yüksek olması sebebiyle, GPS üzerinden çalışan ve harita yönlendirmesi ile bu işlevi yerine getiren bildiğiniz bir uygulama varsa ve konuya yazabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim…

 • harun sevtap Posted on 19 Nisan 2016 at 17:40 Reply

  Zaten akıllı telefonunuz varsa tatil amaçlı programlar muhakkek telefonumuzda yüklüdür. Ben tatile çıkmadan önce hotel uçak vs hepsini cep telefonumdan ayarlıyorum.

 • Burak Posted on 21 Nisan 2016 at 19:11 Reply

  Ne kadar güzel eklentiler varmışda haberim yok görünce resmen insanın tatile çıkası geliyor. Özellikle wifi map uygulamasını çok beğendim, telefonumda olması gereken programlardan bir tanesi.

 • merdan Posted on 27 Nisan 2016 at 00:30 Reply

  siteniz sayesinde bir geziye çıktığımda o gittiğim yerde nereleri gezeceğimden, nerelerde daha fazla vakit geçireceğimden, fiyat olarak nerelerde ne kadar harcayadığımdan hariç başka ne öğrenebilirdim diyordum ki bu konuyu gördüm 🙂 tatil ve gezilerde telefonumda olması gereken uygulamaların bilgisini de almış ve tüm bunlardan sonra artık daha ne yapacaksınız. Gerçekten teşekkürler…

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.