Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Dünyanın En Eğlenceli Karnavalları – Güncel – Gidip Görmeli

Güncel

Dünyanın En Eğlenceli Karnavalları
Dünyanın En Eğlenceli Karnavalları

Dünyanın En Eğlenceli Karnavalları

Covid nedeniyle evde kalmaya çabaladığımız şu günlerde gelecek için planlar yapmamızı engelleyen hiçbir şey yok. Bazen seyahat etmemizin başlıca nedeni olan bazen ise şans eseri denk geldiğimiz, benim de bazılarında bulunma şansını elde ettiğim karnavallar hakkında minik bir araştırma yaptım ve sizler için Dünyanın En Eğlenceli Karnavalları listesini hazırladım.

Dünyanın En Eğlenceli Karnavalları

Yüzyıllardır insanlar yaşamlarına dair farklı şeyleri kutlamak ya da anmak için karnavallar düzenliyorlar. Parlak ışıklar, birbirinden farklı kostümler ve rengarenk geçit törenleri ile dünyanın her yerinden turist çeken bu karnavalların içerisinde işte en eğlenceli olanları…

Venedik Karnavalı

Dünyanın en eski karnavallarından biri olsa da modası asla geçmeyen bir karnaval Venedik Karnavalı. 1162 yılında Aquileia Patriğine karşı kazanılan zafer adına düzenlenen bu karnaval, ülkenin en önemli simgelerinden biri de haline gelmiş durumda. O günden bu güne karnavalın ilerleyişinde bir çok değişiklik yaşanmış olsa da maske kullanımı hala güncelliğini koruyor. Genellikle 27 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında düzenlenen karnavala katılmak isterseniz şehre varır varmaz kendinize bir maske edinmeyi unutmayın.

Rio Karnavalı

Dünyanın sayısız karnavalı arasında sanırım en çok ilgi göreni Rio Karnavalı. 1723 yılından beri düzenlenen bu karnaval, düzenlendiği her gün 2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor. Rengarenk kıyafetlerle düzenlenen geçit törenlerinde, Brezilya ile özdeşleşmiş Salsa dansı gösterileri de sergileniyor. Böylece bu karnavala katılan 200’den fazla Salsa okulu da her yıl hünerlerini sergileme fırsatı buluyor. 10 Şubat – 15 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Rio Karnavalına katılmak istiyorsanız gitmeden önce Sambadromo’da kendinize güzel bir koltuk ayırtabilirsiniz.

Notting Hill Karnavalı

Bizim de yaşadığımız şehir olan Londra’da düzenlenen ve her sene dört gözle beklediğimiz bir sokak partisi olan Notting Hill Karnavalı, Trinidad karnavalına kardeş olarak nitelenir. 25 – 27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen bu sokak partisinde genel konsept Karayip kültürüdür. Calypso, soca, reggae ve dub tarzı müziklerle dans ederken, inanılmaz lezzetli Karayip mutfağıyla tanışabileceğiniz Notting Hill Karnavalına geldiğinizde Portobello Road Market‘i ziyaret etmeyi de unutmayın.

Santa Cruz de Tenerife Karnavalı

3 Şubat – 19 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Tenerife karnavalı tüm dünyada Rio karnavalından sonra bilinen en popüler karnaval. Kanarya adalarının başkentinde düzenlenen bu karnaval her yıl misafirlerine unutulmayacak bir renk cümbüşü yaşatıyor. Karnaval sonunda bir karnaval kraliçesinin seçildiği ve hiciv içeren ilahilerin söylendiği bu karnaval 15 günden uzun bir süre şehre hareket katıyor.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.