Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
İngiltere'den Başvurarak Schengen Vizesi Almak İngiltere

İngiltere'de Yeni Hayatım

İngiltere’den Başvurarak Schengen Vizesi Almak
İngiltere’den Başvurarak Schengen Vizesi Almak

İngiltere’den Başvurarak Schengen Vizesi Almak

Londra‘ya taşındığımızdan ve bu konuda yazılar yazmaya başladığımdan beri en çok sorulan sorulardan biri de İngiltere’den Başvurarak Schengen Vizesi Almak zor mu? idi. Öncelikle belirtmeliyim ki eğer İngiltere’de oturumunuz yoksa yani turist vizesi ile burada bulunuyorsanız Schengen vizesine buradan başvuramazsınız.

İngiltere’den Schengen Vizesine Nasıl Başvurulur?

Oturumunuz varsa İngiltere’den schengen vizesine başvurmak Türkiye’den başvurmaktan kesinlikle daha kolay. Öncelikle hangi ülkeye gideceğinizi belirlemeli ve vize başvurusu için randevu almalısınız. Ben en son başvurumu Fransa’ya Business vize olarak yapmıştım. Film festivaline basın görevlisi olarak davetiyem olduğu için iş vizesine başvurdum fakat bu yazıda turist vizesine nasıl başvurabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle VFS Global‘in Londra şubesinden randevu alabilirsiniz. İtalya’ya vize başvurusu yapacaksanız Manchester’dan da başvuru yapabilirsiniz. Eğer çıktığınız tatilde bir kaç Avrupa ülkesinde birden kalacaksanız ilk giriş yapacağınız ülkeden değil en uzun süreyle kalacağınız ülkeden vize başvurusu yapmalısınız.

Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Turist vizesine başvuracaksanız gerekli belgeler Türkiye’den başvururken teslim ettiklerimizden pek de farklı değil. Online olarak doldurmanız gereken başvuru formu, pasaportunuzun orjinali ve fotokopisi, İngiltere oturum kartınızın aslı ve fotokopisi, fotoğrafınız, çalışansanız işyerinizin sizin için hazırladığı, nerede çalıştığınızı ne ş yaptığınızı gösteren belge, öğrenciyseniz okulunuzdan alacağınız belge, otel rezervasyonlarınız ve seyahat edeceğiniz uçak, otobüs ya da tren bileti rezervasyonlarınız ve seyahat sigortası. Burada küçük bir bilgi vereyim, her ne kadar kesin bir bilgi olmasa da seyahat sigortanızın uzunluğunun verilecek vize sürenizi etkilediği düşünülüyor bu nedenle uzun süreli seyahat sigortası yaptırmanız faydanıza olabilir. Seyahat sigortanızı online olarak ya da bulunduğunuz şehirdeki herhangi bir postanede bile yaptırabilirsiniz.

Hazırladığınız tüm bu belgelerin süresinin bir aydan eski olmaması gerekiyor. Bu da dikkat etmeniz gereken en son şey. Başvuru ücreti VFS Global’de başvuru sırasında ödeniyor. Sanırım başvuru ücreti 75 pound civarı idi ben başvurduğum dönem. Türkiye’den farklı olarak vizem 3 iş gününde elime ulaştı. Eğer Ankara Anlaşması ile buradaysanız ve yeni geldiyseniz, yani henüz banka hesabınız ya da alabileceğiniz bir banka dökümünüz yoksa bildiğim kadarıyla İngiltere’den başvurarak schengen vizesi almanız mümkün değil. Çünkü İngiltere’den yapılan vize başvurularında sadece İngiltere’deki gelirinizi gösteren dökümler kabul ediliyor. Bu zamana kadar İngiltere’den başvurup Schengen vizesinden red alan kimseyi duymadım. Umarım bu bilgiler sizin de işinize yarar, merak ettiğiniz başka bir konu varsa ya da aklınıza takılan bir soru varsa yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

5 comments

 • Burak Yılmaz Posted on 6 Eylül 2019 at 15:15 Reply

  Benim İngiltere’de otururum var ve İspanya vizesi almak istiyorum. Fakat İngiltere’ye daha yeni yerleştim. Türkiye’deki hesap bilgilerimi göstersem yeterli midir ?

  • Esra Ersal Posted on 8 Eylül 2019 at 00:42 Reply

   Merhaba
   Bildigim kadariyla burada oturumunuz varsa TR’deki banka dokumlerinizi kabul etmiyorlar.

 • İsmail tuncay Posted on 21 Ocak 2020 at 19:21 Reply

  Merhaba fransa vizesi için hesapta ne kadar göstermek gerekiyor ve ben hesabımı yeni açtım problem olurmu?

 • derin atay Posted on 12 Ocak 2022 at 21:48 Reply

  Merhaba ingilterede ogrenciyim babamin turkiyedeki banka hesaplarini gostersem kabul olur mu?

 • Tekin KIZILTAS Posted on 5 Kasım 2022 at 15:43 Reply

  Merhaba ben ingilterede oturuyorum. Schengen bizesine basvurmak istiyorum randevu da aldım1 ay sürem var daha banka dökümünü bankadanmı almam gerekiyor yoksa telefonda ki bankanın uygulamasından indirebilirmiyim birde gerekli evrak listesi nedir rica etsem yazabilirmisiniz çok arastırdım bulamadım Teşekkür ederim

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.