Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek – Gidip Görmeli

Güncel

Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek
Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek

Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek

Seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi sevmeyen kimse var mıdır bilmiyorum. Yeni kültürlerle tanışmak, hayatınıza yeni insanlar eklemek heyecan verici olsa da günlük yaşamın zorlukları bazen bunu imkansız kılıyor. Peki gezerken para da kazanabiliyor olsaydınız muhteşem olmaz mıydı? Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek sizi hayalinize yaklaştıracak.

Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek

Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek

Burada sıraladığımız işlerden bazıları sizi maddi anlamda çok fazla tatmin etmeyecektir. Ama bir çok kez düşük bütçe ile gezmenin de mümkün olabileceğini gördük hepimiz.

İngilizce Öğretmenliği

Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek

Dünyada konuşulan en yaygın dillerden biri olan ve uluslararası ortak dil olarak tanımlanan İngilizce, size bulunduğunuz her ülkede iş getirecek bir dil. Turist olarak gezip aynı zamanda para kazanmak istiyorsanız, bu meslekle özellikle Asya ülkelerinde şansınız oldukça yüksek. Çocuklara İngilizce öğreterek bulunduğunuz ülkede seyahatlerinizi gerçekleştirebilir, kendinize maddi kaynak oluşturabilirsiniz.

Tur Rehberliği

tur-rehberligi

Seyahat tutkusu yeni şeyler öğrenme tutkusuyla bir arada ilerler. Eğer hem yeni yerler görmek, hem yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız Tur Rehberliği sizin için harika bir seçim. Yabancı dil konusunda kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz seyahat tutkunuzu da o kadar ileriye taşıyabilirsiniz. Tur rehberliği denince sadece aklınıza yurtdışı gelmesin. Bu mesleği yurt içinde de icra edebilir, ülkemizin her toprağını karış karış gezebilirsiniz.

Cruise Gemisi Personelliği

cruise-gemisinde-çalışmak

İstanbul Karaköy’de görmeye alıştığımız devasa Cruise gemilerinde kaç kişinin çalıştığını duyunca şok olacaksınız. Ses teknisyeninden aşçıya, garsondan temizlik personeline her alanda çalışana ihtiyaç duyulan Cruise gemilerinde, çalışırken dünyayı gezmek de mümkün.

Çocuk Bakıcılığı

çocuk-bakıcılığı

Bir dönem ülkemizde de çok popüler olan Au pair ilk yani çocuk bakıcılığı hem başka bir ülkeye taşınmanın hem de o ülkeyi keşfedebilmenin en kolay yollarından biri. Özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde bolca rağbet gören bu mesleği yapabilmek için çocuklarla iyi anlaşıyor olmanız ve yeterli yabancı dilinizin olması yeterli.

Sokak Müzisyenliği

sokak-müzisyenliği

Eğer bir müzik aleti çalabilme yeteneğiniz varsa gezerken yapabileceğiniz en kolay meslek sokak müzisyenliği. Yurtdışında özellikle Avrupa’da iseniz yeteneklerinizi sergilemeden önce local yönetimin yasa ve kurallarını öğrenmeyi unutmayın. Maddi kazanç elde edeceğim derken cezalarla karşılaşmak istemezsiniz. Özellikle kalabalık ve konum olarak iyi tercih edilmiş bir yerde sanatınızı sergilerseniz sizi maddi açıdan oldukça tatmin edecek olan bu iş, Gezerken Yapabileceğiniz 5 Meslek arasında en eğlenceli olanı diyebiliriz.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

2 comments

  • Elçin Yıldız Şimşek Posted on 13 Temmuz 2020 at 12:36 Reply

    Türkiye’de Profesyonel Turist Rehberi olmak için önkoşullar Tureb’in web sitesinden incelenebilir. İlgilileri için küçük bir hatırlatma olsun. 🙂

    http://www.tureb.org.tr/

    • Esra Ersal Posted on 13 Temmuz 2020 at 13:10 Reply

      Kesinlikle. Teşekkürler link için.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.