Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
İngiltere'de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Güzel Köy

İngiltere'de Yeni Hayatım

İngiltere’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Güzel Köy
İngiltere’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Güzel Köy

İngiltere’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Güzel Köy

İngiltere’de İngilizlerin gerçek yaşamını gözlemlemek için Londra gibi büyük şehirlerden uzaklaşıp kırsal kesimi gözlemlemek gerekli. Bazıları gerçekten küçük olan bu köyleri gördüğümüzde, kendi ülkemizle karşılaştırıyor ve inanamıyoruz. Yıllardır İngiltere’de yaşayan birçok kişinin bile bilmediği bu köyler, daha güvenli bir yaşam alanı arayışında olanların tercihi oluyor genelde. Şunu da söylemeliyim ki bu köylerin bazılarında ev kiraları, Londra ile yarışacak pahalılıkta. Eğer İngiltere’de sadece turistik amaçla bulunuyorsanız, Londra’dan uzaklaşıp birkaç köy de görmenizi öneririm. Size İngiliz halkının gerçek hayatını bu köylerde gözlemleme imkanı verir. Peki hangi köyleri görmelisiniz? İşte sizin için derlediğim İngiltere’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Güzel Köy.

İngiltere'de Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Güzel Köy

İngiltere’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Güzel Köy

Köy deyince aklınıza bizim ülkemizdeki köyler gelmesin. Benim buraya geldiğimde en çok şaşırdığım şey, 10-20 haneli köylerde bile sosyal hayatın olmasıydı. Kafeterya’dan tutun bar’a, okuldan tiyatroya kadar her türlü imkan mevcut. Durum böyle olunca da daha güvenli olduğundan ve büyükşehirlerden hiçbir farkı olmadığından çoğu insan köylerde yaşamayı tercih ediyor.

Bibury-Cotswold
Bibury, Cotswold

Bibury

Gloucestershire’de yer alan bu sevimli köy, kurulduğu günden bu yana bir çok ünlü isim kazandırmış tüm dünyaya. Bunlardan biri olan tasarımcı William Morris, Bibury’i en güzel köy olarak nitelemiş. Merkezinde yer alan St. Mary kilisesi ve köyün kenarından geçen nehir boyunca uzanan sokakları ile masalsı bir görünümü var.

Portree-Isle-of-Skyea
Portree, Isle of Skye

Portree

İskoçya’nın Isle of Skye adasında yer alan doğal bir koyda konumlanmış Portree şehri, aynı zamanda adanın en önemli ve büyük şehri. Liman şehri olmasının yanı sıra, kültürel olarak da adanın kalbi olarak nitelendirilebilir.

Mousehole-Cornwall
Mousehole, Cornwall

Mousehole

Bir köyün isminin Fare Deliği olması çok da alışık olmadığımız bir şey değil mi? Taş evlerle çevrili dar ve dolambaçlı sokaklarda oluşan bir labirenti andıran Mousehole benim yakın zamanda en çok görmek istediğim köylerden biri. Özellikle yaz aylarında Cornwall’da yer alan bir çok plaj yerli turist akınına ağrıyor. Bu köy de onlardan biri.

Beesands-Devon
Beesands, Devon

Beesands

Küçük bir balıkçı köyü olan Beesands, tahmin edebileceğiniz üzere yaz aylarında oldukça popüler. Uzun kum plajı ve local lezzet olan yengeç sandviçi ile ünlü olan köy Londra’dan trenle yaklaşık 5 saat mesafede yer alıyor.

İngiltere'de Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Güzel Köy
Portmeirion, Wales

Portmeirion

Kuzey Galler’de, özel bir ormanlık alanda yer alan Portmeirion, ilginç tasarımlarıyla ünlü olan İngiliz mimar Sir Clough Williams-Ellis tarafından tatil köyü olarak yapılmış. İtalyan tarzı parke döşeli yolları ve renkli evleri ile İngiltere‘nin geri kalanından tamamen farklı olan köy Klasik Barok tarzdan Akdeniz tarzına kadar bir çok stili bir arada bulunduruyor.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.