Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Dünyanın En Güzel Yüzme Havuzları

Güncel

Dünyanın En Güzel Yüzme Havuzları
Dünyanın En Güzel Yüzme Havuzları

Dünyanın En Güzel Yüzme Havuzları

Yaz gelirken ve tatilde nereye gitsem derdi sarmışken herkesi bu yazıda görenleri büyüleyecek Dünyanın En Güzel Yüzme Havuzları konusunda değineyim dedim. Sahip oldukları şehir ve doğa manzaraları ile keşke şu an orada olsam dedirten bu yüzme havuzlarında yüzmek herkese kısmet olmuyor malesef. Ne yapalım gidemezsek biz de fotoğraflarına bakarız 🙂

Dünyanın En Güzel Yüzme Havuzları

hotel-marina-bay-sands

Marina Bay Sands

Singapur’da Marina Bay Sands otelinin 57. katında yer alan bu havuz sanırım listenin en popülerlerinden. Muhtemeşem bir şehir manzarasına sahip olan havuza girebilmek için otelde konaklamak şart. Bizdeki otel havuzları gibi dışardan ücret ödeyerek giremiyorsunuz yani. Amacınız yüzmek değil manzarayı izlemek ise doğru tercih bu havuz.

four-seasons-safari-lodge-serengeti

Four Seasons Safari Lodge Serengeti

Yukarıdaki fotoğraf başarılı bir photoshop çalışması gibi görünüyor değil mi? Ama değil. Tanzanya Serengeti Ulusal parkında bulunan bu otelin filler, aslanlar ve zürafalar tarafından sık sık ziyaret edilen bir yüzme havuzu var. Her ne kadar bulunduğu yer itibariyle doğal hayatı bozduğunu düşünsem de böyle bir imkanla karşılaşsak hiçbirimiz hayır diyemeyiz herhalde.

upper-house

Upper House

İsveç deyince akla ilk gelen şehirlerden olan Göteborg’da yer alan bu 5 yıldızlı otel muhteşem bir şehir manzarasına sahip olan havuzuyla ilgiyi üzerine çekiyor. Tamamen camlarla çevrilmiş ve ısıtma sistemi mevcut olan havuzu gece kullanarak yıldızları izleme şansını da elde edebilirsiniz.

hotel-caruso

Hotel Caruso

İtalya’nın hiçbir şey yapmama keyfini çıkartabileceğiniz, sarp yamaşlara kurulmuş Amalfi kıyısında yer alan bu otelin yüzme havuzu gökyüzüyle birleşerek sonsuzluğa götürüyor insanı. Turistler tarafından oldukça popüler olan Amalfi’de denizin tadını çıkartabileceğiniz gibi bu havuz eşliğinde muhteşem manzaraya da doyar insan.

blue-lagoon

Blue Lagoon

Manzarasından soğuk bir bölgede olduğu anlaşılan bu havuz İzlanda’da yer alıyor. Jeotermal kaplıcalarıyla ünlü olan bölgede en dikkat çeken havuz kuşkusuz bu havuz. Dışarıdaki dondurucu soğuğa karşın sıcacık bir havuzda doğayı gözlemlemek ve keyfini çıkartmak ne kadar nefes kesici değil mi? Bu kadar soğuk bir bölgeye giderken yanınıza bikini alıyor olmak da ilginç bir his uyandıracaktır bünyede 🙂 Ömrümüz ve bütçemiz bu havuzlarda keyif yapmaya yeter mi bilmem ama fotoğraflarına bakmak bile eğlenceli.

Booking.com

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

23 comments

 • suzan Posted on 25 Mayıs 2016 at 16:03 Reply

  ben denizi nedense pek sevmem, havuzlar her zaman ilgimi çeker havuz da yüzmeyi severim havuz en iyisi bu havuzlarda gerçekten çok güzel ülemüzde pek denk gelmedim bölylesine bunlar göl veya deniz kadar büyük iyi tasarımlı

 • Kürşat Posted on 25 Mayıs 2016 at 17:10 Reply

  Yüzmek şu anda yapılabilecek en sağlıklı ve en etkili spordur. Her zaman denize ulaşamıyoruz. Bunu için havuzlar imdadımıza yetişiyor. Konunuzun içindeki havuzları inceledim. İçlerinden en çok İsveç’teki Upper House’u beğendim. Mükemmel bir görüntüsü var. Hafta sonu havuz etkinliği yapmayı planladım bunları görünce. Teşekkürler.

 • Nazlı Posted on 25 Mayıs 2016 at 18:44 Reply

  Beş yaşımdan beri yüzme ile uğraşan birisi olarak konuşuyorum,yüzmek bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde sakatlanma riski en az olan ve en çok yağ yaktıran spor olarak belirlenmiştir.Fakat denizde yüzmek pek sağlıklı değil çünkü bir insan günde 500 metreden fazla yüzmemelidir bana göre,kaslar aşırı yoruluyor ve et kırıkları oluşuyor.Havuzun nekadar uzunlukta olduğunu bildiğimiz için daha sağlıklı olacaktır.

 • Kamal Posted on 25 Mayıs 2016 at 22:28 Reply

  Eşimle balayı için otel bakarken güzel değişik hauzları olan oteller bulmuştum. Ancak bunlar da değişik başka bir güzelmiş

  • halil Posted on 12 Haziran 2016 at 00:47 Reply

   bence bu kadar güzellikteki bir otele gitmeli ve tatil yapmalı insan. Ayrıca böylesi bir havuz zaten haritada göl olarak gözüküyordur diye düşünüyorum. Ya böyle imkanları olan bir oteli dağın başına yapsalar bile ben gezme tozma istemem tatile otelde başlar, otelde bitiririm….

 • mario Posted on 25 Mayıs 2016 at 23:41 Reply

  buralar hala soğuk ve gece gece üşümeme rağmen şu havuz resimlerini görünce resmen eridim, bir an önce yaz gelse de tatile gitsek ve şu havuzlar kadar olmasa da havuza girebilsek, denize girebilsek. Gerçi biz böylesi bir havuza giremeyeceğimiz için deniz daha çok tercih sebebim olur ama şu konudaki ilk 2 resmin havuzu resmen beni mest etti. Deniz gibi büyük….

 • alper Posted on 26 Mayıs 2016 at 17:23 Reply

  gerçek anlamda çok güzel havuzlar göl gibi neredeyse çok pahalıya imal edilmiştir ama görenleri yüzenleri ziayretçileri çoktur. kesin ama sadece onlara bakmak bile bence yeter de artar bile

 • yasin Posted on 26 Mayıs 2016 at 18:51 Reply

  maşallah masmavi, bizim burdaki sahilde ise suyun üstünde envai çeşit madde yüzüyor, köylüler haftada bir gelip pazar artıklarını denze atmasa süper olacakta.. herneyse bunlar gerçekten güzelmiş, yüzmek isterdim.

 • hasan Posted on 27 Mayıs 2016 at 03:06 Reply

  çok güzel bir yazı olmuş öncelikle 🙂 özelliklede italyada ki cennet bir köşe gibi geldi bana 🙂 umarım fotolarda görüldüğü gibidir ver hepsi ayrı ayrı güzel 🙂 italyadakini yaz programına dahil ettim sayenizde teşekürler

 • Necip Posted on 27 Mayıs 2016 at 18:04 Reply

  Yüzmeyi kesinlikle her birey yapmalıdır bana göre,dünya üzerinde en fazla kondisyon arttıran ve çeviklik kazandıran spordur.Yüzen insan ile yüzmeyen insanda hem zeka hem de fizik olarak dağlar kadar fark var.Yazı için teşekkürler..

 • AHU Posted on 28 Mayıs 2016 at 01:05 Reply

  Türkiye’de bu tip yüzme havuzlarına rastlamak zor. Yüksek maliyet nedeniyle yapılmadığını iddia etseler de asıl neden kâr korkusu. Yeterince potansiyel bulamama ve yüksek kâr getirisinin olmamasından korkmaları bence.

 • murat Posted on 28 Mayıs 2016 at 02:02 Reply

  havaların ısınmaya başladığı şu günlerde bu görüntü hiç de iyi olmadı, resmen havuz beni çağırıyor 🙂

  ben burda bu güzellikleri beğenmenin ötesinde farklı bir şeye takıldım acaba ne kadar su hacmine sahipler, yani boşalttıklarında ne kadar sürede ve ne kadar suya doluyorlardır acaba?

 • Fehmi Posted on 9 Haziran 2016 at 16:18 Reply

  Yaklaşık bir aydır,yani havaların ısınmasındna bu yanaHer gün 1-2 saat arası yüzüyorum,vüdüdumda inanılmaz derecede fitleşme meydana geldi.Bir arkadaşım derdi de inanmazdım.Ama denizde yüzmek havuza göre daha iyiymiş,havuzda yüzmek zor diyorlar.Yazı için teşekkürler,yuvarlak havuzlar favorim.^^

 • ali Posted on 10 Haziran 2016 at 00:44 Reply

  Gerçekten iç geçirerek baktim resimlere keşke bende burda yüzsem diye ama hayeller ve hayatlar diye birşey var ….

 • hayal Posted on 10 Haziran 2016 at 02:55 Reply

  sahil kenarında yürürken masmavi sular ayakkabıma çarpımca ne kadar temiz diyordum meğer bunların yanında leş gibiymiş bizim sahil 🙂 maşallah insana huzur veriyor yahu

 • karaca Posted on 10 Haziran 2016 at 03:25 Reply

  o kadar güzel havuzlar varki :=) denizi okyanusu aratmayacak cinsten hemde bayram tatilini ayarlarken buradan ayarlamayı düşünüyorum gerçekten çok güzel bir paylaşım olmuşş

 • kazım Posted on 11 Haziran 2016 at 03:16 Reply

  blue lagoon isimli yeri çok beğendim, hem görsel anlamda hem de huzur anlamında diğerlerine bir tık fark atıyor gibi 🙂 gerçi hepsi güzel..

 • mico Posted on 12 Haziran 2016 at 03:05 Reply

  bu havuzları uzaktan seyretmek veya yakından bakmak en azından resimlerine bakmak bile yeterli gibi birde oralara gidip yüzdüğünüzü düşünün gerçek anlamda çok iyi havuzlar bunlar daha ilerde daha iyileri ile denk gelebiliriz

 • Cahit Posted on 21 Haziran 2016 at 22:29 Reply

  Biz anca bu tür havuzları uzaktan seyrederiz,biz her ay anca kaplıcaya gidiyoz burda pedergillerle sıcak suya giriyoruz.Çok faydalı,sizlere öneririz 🙂 Şaka bir yana bu marina sans varya fısttık gibi bir havuz onun altındaki de fena değil dekoratif olarak..

 • akif Posted on 22 Haziran 2016 at 17:54 Reply

  havaların bu kadar ısındığı şu günlerde şöylesi kadar olmasa da buna yakın bir havuzun buralarda olması çok güzel olurdu. Buraları görüp bu sıcakta çalışıyor olmak resmen işkence gibi. Biz anca böyle internet üzerinden görüp uzaktan bakıyor ve imreniyoruz…

 • Senem Posted on 25 Haziran 2016 at 04:08 Reply

  Marina Bay Sands otelinin 57. katında ki efsane havuz benim hayalim, oraya o kadar gitmeyi çok istiyorum ki anlatamam bence dünyanın en ilgi çekici şeyi bu olmalı bir gökdelenin 57 katında bir havuz içinden şehiri ayaklarınız altında görebilmek

 • intizam Posted on 28 Haziran 2016 at 02:33 Reply

  Yaz mevsiminde olduğumuz şu zamanlarda insanların serinlemeye ihtiyaçları var. Bunun için en iyi yerlerde suya girmek daha eğlenceli olur. Dünyanın en iyi yüzme havuzlarında yüzmek ne derece eğlenceli olacağı tahmin edilebilir. Ben genel olarak denizi sevmem ancak havuzlar ilgimi çeker.

 • Efe Posted on 18 Temmuz 2016 at 18:27 Reply

  İnsan resimlere bakarken bile serinliyor. O kadar güzel. Özellikle Upper House’da bulunan havuza bayıldım ya yok böyle bir şey. 🙂 Bizdeki havuz mantığının çok çok ilerisindeler.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.