Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Dünyanın En İlginç Otelleri

Güncel

Dünyanın En İlginç Otelleri
Dünyanın En İlginç Otelleri

Dünyanın En İlginç Otelleri

Farklı ülkeler, farklı kültürler keşfetmeyi hepimiz çok seviyoruz. Kimimiz seyahatlerinde hostelleri ya da otelleri kimimiz ise ev kiralamayı ya da kamp yapmayı uygun buluyor. Eğer siz de benim gibi otelde konaklamayı sevenlerdenseniz bu yazıda göreceğiniz dünyanın en ilginç otelleri çok ama çok ilginizi çekecek. Dünyanın farklı ülkelerinde bulunan bu oteller, fotoğraflarına bakarken bile orada olma isteği uyandırıyor. Tabii bu otellerde kalmanın bir de kötü yanı var. Otelde zaman geçirmeyi abartıp şehrin, sokakların ya da doğanın keyfini çıkartmayı unutabilirsiniz. Benim ölmeden önce yapılacaklar listemde yer alan bu otelleri merak ediyorsanız başlıyorum sıralamaya:

Poseidon Undersea Resorts

Poseidon Undersea Resorts

Yukarıdaki fotoğraf photoshop değil. Poseidon Undersea Resorts Japonya’ya bağlı olan Fiji adasında bulunuyor. Dünyanın ilk deniz altı oteli olan bu otelde yattığınız yerden su altı yaşamına dair izlenimlerde bulunabiliyorsunuz. Deniz severlerin 1 gece olsun konaklaması gereken yerlerden bence.

Kakslauttanen Arctic Resort

Kakslauttanen Arctic Resort

Finlandiya’nın Kakslauttanen bölgesinde yer alan bu otelde 2 farklı seçeneğiniz var. Buzun içine oyulmuş odalarda konaklayabileceğiniz gibi dilerseniz iglolarda da konaklayabiliyorsunuz. Yarım daire şeklinde olan camla çevrelenmiş bu iglolarda karın yağışını izleyebilir, eşiniz ya da sevgilinizle romantik bir tatil yapabilirsiniz.

Au Vieux Panier Hotel

Au Vieux Panier Hotel

Marsilya’da bulunan bu otelin tüm odaları graffiti sanatçısı olan Tilt tarafından dizayn edilmiş. Panik odası adı verilen bu odalarda konaklamak gerçekten cesaret istiyor. Fotoğraflara bakarken bile içim daralmaya başladı 🙂 Yetenekse yetenek, ilginçse ilginç.

The Queen Mary

The Queen Mary

1930’lu yıllarında altın çağını yaşayan bu gemi, şu an California, Long Beach’de otel olarak hizmet veriyor. 2. Dünya savaşında Winston Churchill’de dahil olmak üzere 750 bin asker taşıyan bu gemi günümüzde hayalet hikayeleriyle biliniyor. En çok tasvir edilen hayaletler beyaz gece elbisesi giymiş, yalnız şekilde dans eden kadın ile elinde oyuncak bir ayı taşıyan küçük kız imiş. Gözümüzle görmeden inanmayız değil mi?

The Mirrorcube hotel

The Mirrorcube hotel

Geçtiğimiz günlerde haberlerde bile gördüğümüz bu aynalardan oluşan küp şeklindeki otel İsveç’te. Çevreyi yansıtan aynalarla, ağaçlar arasında kamufle olan bu otel yeni nesil bir ağaç ev aslında. Bİçinde bir çift kişilik yatak, banyo ve terası bulunan bu otelin bir de ufo şeklinde olanı mevcut. Hangisi daha ilginç diye düşünürken ben bunu tercih ettim ama ufo şeklinde olan da bir bu kadar güzel ve ilginç. Bu güzel ve birbirinden farklı otele hayaller hayatlar şeklinde bakmayın. Fiyatları hiç de abartılı olmayan dünyanın en ilginç otelleri’ni yolunuz oralara düşerse mutlaka deneyimleyin.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.