Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Güncel

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler
Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Ülkemizin içinde bulunduğu durumla birlikte Vatandaşlık konusunda çok fazla soru gelmeye başladı. Eğer yeterli maddi güce sahipseniz başka bir ülkeye göçmek hiç de zor değil. Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler arasında en popülerlerini sizin için sıraladım.

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Malta

malta

2004 yılında Avrupa Birliğine 2007 yılında ise Schengen’e girmiş olan Malta 650 bin Euro’nuz var ise sizi seve seve vatandaşlığına kabul ediyor. Schengen bölgesinde olması nedeniyle Avrupa’da serbest dolaşım hakkı tanımasının yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri ile de vize anlaşması olması bu ülkeyi en cazip ülkeler arasında hatrı sayılır bir konuma getiriyor.

Singapur

singapur

Yasaklar ülkesi olarak nam salsa da yaşam kalitesinin yüksekliği ve gelir düzeyiyle bilinen bir ülke Singapur. buna bağlı olarak en maliyetli vatandaşlıklardan biri de bu ülkeye ait. Banka hesabınızda 2 milyon dolar varsa bile Singapur vatandaşı olabilmeniz için yeterli değil. Buna ek olarak her yıl 160 milyon dolar seviyesinde de ciroya sahip olmanız gerekiyor. Yani Singapur vatandaşlığı bir çok Avrupa ülkesi vatandaşlığından bile maliyetli.

Amerika Birleşik Devletleri

amerika_birlesik_devletleri

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olabilmek için 1 milyon dolarlık bir şirket kurmanız ya da devletin belirlediği bir bölgede 500 bin dolarlık yatırım yapmanız kafi. Böylece oturum iznine sahip olabiliyorsunuz. 5 yıl bu işi sürdürüp batmazsanız da vatandaşlık hakkı elde ediyorsunuz. Nerede bizde o para diyenler içinse katılımın tamamen ücretsiz olduğu Greencard çekilişini öneririm. Her yıl belli tarihler arasında başvuruları kabul eden Amerika Birleşik devletleri kura yoluyla belirlediği sınırlı sayıdaki kişiye vatandaşlık hakkı tanıyor.

Letonya

riga

2004 yılından beri Avrupa Birliğine üye olan 2 milyon nüfusa sahip olan Letonya’nın, Avrupa Birliğinde serbest dolaşım izni veren vatandaşlığına sahip olabilmeniz için yapmanız gereken şey büyükşehirlerden en az 143 bin Euroluk, köylerden ise en az 71 bin Euroluk gayrimenkul satın almak. Hem ev sahibi olayım, hem Avrupa’da yaşayayım diye düşünenler için en iyi tercih bu gibi görünüyor.

Uruguay

uruguay

Ve tabii ki her dönem popülaritesini koruyan Uruguay. Vatandaşlığına geçmek için milyon dolarlar vermeniz gerekmiyor. Bulaşıcı herhangi bir hastalığınızın olmaması ve aylık düzenli olarak 1200 dolarlık bir gelirinizin olması yeterli. 3 yıllık oturum izni sonrasında Güney Amerika’nın Avrupası Uruguay’da vatandaşlık hakkına sahip olabiliyorsunuz. Yukarıdaki Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler’in talep ettiği maddi gücü gördükten sonra, sağlık ve eğitimin ücretsiz olduğu, özgür yapısıyla ve sıcakkanlı insanıyla tanınan Uruguay daha da cazip geliyor.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

3 comments

 • Mehmet Posted on 19 Temmuz 2016 at 11:50 Reply

  Bir abim ülkede olan malum olaylardan dolayı Malta’ya kaçtı vallahi orada gül gibi geçinip gidiyor, çok güzel kesinlikle sende gel diyor bana. Gideceğim allah nasip ederse bu yaz, malta’ya yerleşmeyi de düşünmüyor değilim ama 650 bin avro biraz fazla..

 • alper Posted on 19 Temmuz 2016 at 12:33 Reply

  Bu yazıyı hazırlarken hangi kaynaklardan aldınız bu bilgileri acaba ?

  • Esra Ersal Posted on 19 Temmuz 2016 at 13:06 Reply

   Merhaba
   Konusunda uzman kurumların yayınladığı kaynaklardan.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.