Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Avrupa'nın En Ucuz Otobüs Firmaları

Ekonomik Seyahat

Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları
Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları

Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları

Sık seyahat edenlerin ve bir Avrupa ülkesiyle yetinmeyip diğer Avrupa ülkelerini görmek isteyenlerin en çok zorlandığı konu tabii ki ulaşım. Avrupa ülkelerinin çoğunluğu ülkemizden küçük ve mesafe olarak yakın oldukları için otobüs zaman zaman iyi bir tercih olabiliyor. Peki hesaplı bir yolculuk için tercih edebileceğiniz Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları hangileri? Avrupa’da her geçen gün popülerliğini arttıran Megabus ile başlayalım.

Megabus

Megabus

Megabus Batı Avrupa ülkeleri arasında seyahat etmek için en ucuz ve uygun seçenek. Gördüğünüz şaşırmayın, erken rezervasyon yapmanız halinde 1 Euro’ya bilet bulabilirsiniz. Oldukça rahat otobüslere sahip olan firmanın bazı durakları, merkeze uzak yerlerde olabiliyor. Bu nedenle bilet almadan hemen önce duraklarını kontrol edebilir ve gideceğiniz yere uygunluğunu teyit edebilirsiniz. İtalya, İspanya, Hollanda, Belçika ve Fransa arasında sıklıkla tercih edilen bu otobüs firmasını kullanacağınızda otobüse binerken rezervasyon kodunuzu göstermeniz yeterli.

Eurolines

Eurolines

Özellikle Lonra-Paris güzergahında ekonomik fiyatlarla seyahat imkanı sunan Eurolines, çok tercih edilen otobüs firmalarından bir başkası. Eğer Avrupa’da okuyor ya da yaşıyor ve sık seyahat ediyorsanız Eurolines kart çıkartarak 21 ülke ve 41 destinasyonda kullanarak biletlere daha indirimli ve özel fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Student Agency

Student Agency

Geçen hafta benim de birebir kullanarak deneyimleme fırsatı bulduğum Student Agency ismi her ne kadar bir otobüs firmasına benzemese de oldukça konforlu otobüslere sahip bir firma. Biz geçen hafta Viyana’dan Prag’a seyahat ederken kullandık. Yaklaşık 6 saat süren yolculuğu gayet rahat koltuklarda ve çok da ucuza getirdik. Bizim bilet aldığımız dönemde Viyana-Prag arası gidiş dönüş 19 Euro idi fiyat. Erken bilet almanız durumunda bu fiyat daha da düşebiliyor. Otobüslerde tuvalet, priz gibi imkanlar mevcut. Ayrıca sıcak çikolata, kahve ve çay gibi sıcak içecekler de ücretsiz.

Polskibus

Polskibus

İsminden anlayabileceğiniz gibi Polonya firması olan Polskibus, 20 Polonya şehrini 5 Avrupa ülkesine bağlıyor. 1 zloty’den başlayan fiyatlarla oldukça makul ücretli bilet almak isteyenlerin çok sevdiği bu firma ile Polonya’dan Viyana, Prag ve Berlin gibi popüler Avrupa şehirlerine gidebilirsiniz. Yatırılabilen deri koltuklar, free wi-fi ve tuvalet gibi sunduğu imkanlarla rahat bir yolculuk yapmanızı sağlayan otobüs firması özellikle Erasmus nedeniyle Polonya’da bulunan öğrencilerin favorisi.

IDBUS (OUIBUS)

IDBUS

Londra, Paris, Amsterdam, Brüksel arasında hizmet veren iDBUS, free wi-fi, tuvalet ve yatabilen koltuklarla rahat rahat seyahat edebilirsiniz. Fiyatları da oldukça uygun olan bu otobüs firmasını, özellikle Londra çıkışlı seyahatlerde tercih etmek mantıklı. Otobüslere alternatif olarak bu güzergahlarda hızlı tren tercihihinde de bulunabilirsiniz. Fakat otobüslerin daha hesaplı ve çevreyi görerek gitme nedeniyle daha eğlenceli olduğunu unutmayın. Hesaplı bir seyahat için Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları arasında mutlaka sizin güzergahınıza uygun düşecek biri vardır.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

2 comments

  • alparslan Posted on 28 Haziran 2016 at 12:09 Reply

    Avrupa gezilerinde şehir değiştirirken önceden uçak bileti alma imkanı olmadığı için uçak fiyatları çok pahalı oluyordu. Konuda belirttiğiniz ucuz otobüs firmalarını kullanacağım.

  • BARIŞ ÜNVER Posted on 25 Temmuz 2017 at 21:23 Reply

    Megabus ve Eurolines firmalarını kullanmıştım. Önceden alındığı takdirde 1 € gibi komik fiyatlara bilet alınabiliyor. Faydalı bir konu olmuş iyi gezmeler.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.