Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Eastbourne Gezilecek Yerler – Gidip Görmeli – Eastbourne

İngiltere'de Yeni Hayatım

Eastbourne Gezilecek Yerler

Eastbourne Gezilecek Yerler

İngiltere’nin güney doğu kıyı bölgesinde yer alan şirin bir sahil kasabası Eastbourne. Londra’dan 1,5 saatlik bir tren yolculuğu sonrası ulaşabileceğiniz kasaba, günübirlik ziyaretler için de oldukça uygun. Eastbourne gezilecek yerler listesini bir gün içinde gezip bitirmek mümkün olsa da eğer denize girmek, güneşlenmek istiyorsanız en azından 1 gece konaklamanızı öneririm.

Eastbourne Gezilecek Yerler

Eastbourne Gezilecek Yerler

Eastbourne nüfusu 103 bin olan, sahil şeridinde Victorian tarzı ev ve otelleriyle ünlü, deniz kenarı olması nedeniyle dil okulu öğrencileri tarafından çokça tercih edilen, sakin huzurlu bir yer. Londra kadar pahalı olmaması ve Londra’ya ulaşımın kolay olması nedeniyle de tercih ediliyor.

Eastbourne_Pier

Eastbourne Pier

İlk olarak 1863 yılında yapılmış olan iskele zamanında 12 bin pounda mal olmuş. 2. Dünya savaşı sırasında iskeleye yerleştirilen makinalı tüfeklerle kıyı savunmasına da büyük katkı sağlamış bu iskele. Neredeyse güneş doğu kıyısındaki her şehrin iskelesi gibi, Eastbourne Pier de yangına yeni düşmüş 2014 yılında. Agatha Christie’nin bazı kitaplarına da konu olan iskelenin üzerinde şu an 2 jazz bar, hediyelik eşya satan dükkanlar, fish and chips restaurantları ve kumarhane yer alıyor.

Eastbourne-Redoubt-Fortress

Eastbourne Redoubt

Sahil şeridinin en sonunda yer alan Eastbourne Redoubt 1805 yılında Napolyon savaşları sırasında yapılmış, daire şeklinde tabya kalesi. 1. ve 2. Dünya savaşı sırasında askeriyenin depo olarak kullandığı kalede yaz aylarında bazı etkinlikler de düzenleniyor.

Eastbourne-beachy-head

Beachy Head

Bir noktaya kadar otobüs ya da araçla gitseniz de gerisini yürümek zorunda kalacağınız Beachy Head falezleri, Seven Sisters falezleri kadar ünlü olmasa da görmeye değer. 162 metre yüksekliğindeki falezlere, özellikle sıcak havalarda yürümek pek iyi fikir değil. Fotoğrafta görebileceğiniz deniz feneri ise, gemileri falezlere karşı uyarmak amacıyla 1831 yılında yapılmış.

Eastbourne-meze-restaurant

Akşam ya da Öğle Yemeği için kısa bir mola

Eğer bizim gibi uzun zamandır gitmediyseniz Türkiye’ye ve Almanya tarzı döner, kebaptan sıkıldıysanız, Meze restaurant Türkiye’de yediğiniz yemeklerin aynısını hatta daha iyisini sunuyor. Fiyatları Londra’da yediğimiz herhangi bir yemeğe göre daha uygun olmakta birlikte, kebapları da Türkiye’de yediklerimiz kadar iyi. Dönmeden önce akşam ya da öğle yemeği için tavsiye isterseniz ve fish&chips den sıkıldıysanız mutlaka Meze Restaurant a uğrayın.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

1 comment

  • sessiz haykırış Posted on 25 Temmuz 2019 at 13:33 Reply

    geziyorsunuz görüyorsunuz yazıyorsunuz zaten biz takipte kalaktan başka çıkar yol bulamıyoruz fotoğraflardan bile gidesim geldi keyfini çıkarın teşekkürler 🙂

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.