Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Haftasonu Gezilebilecek İstanbul'a Yakın Yerler

Güncel

Haftasonu Gezilebilecek İstanbul’a Yakın Yerler
Haftasonu Gezilebilecek İstanbul’a Yakın Yerler

Haftasonu Gezilebilecek İstanbul’a Yakın Yerler

Kış geride kalırken güneş sıcacık yüzünü göstermeye başladı. Büyükşehirlerde, beton yığınları arasında geçirdiğimiz soğuk günlerden sonra en azından haftasonları birazcık nefes almak bizim de hakkımız. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için Haftasonu Gezilebilecek İstanbul’a Yakın Yerler çokca merak ediliyor. Arabayla en fazla 2 saat içinde gidebileceğiniz bu yerler hem sizi şehrin stresinden kurtaracak hem de doğayla içiçe bir haftasonu geçirmenizi sağlayacak.

Haftasonu Gezilebilecek İstanbul’a Yakın Yerler

Ağva

agva

İstanbul’a en fazla 2 saat uzaklıktaki Ağva, kelime anlamı olarak iki dere arasına kurulmuş köy demek. İsminin anlamından da anlayacağınız üzere güzel görüntüsüyle bir çok dizi ve filme mesken olan bu beldede doğayla iç içe harika zaman geçirebilirsiniz. Dere boyunca zaman geçirebileceğiniz gibi yaz aylarında, upuzun kumsalında güneşlenebilir, Kadırga koyunda denize girebilirsiniz.

Prens Adaları

adalar

İstanbul ve yaz denince akla ilk gelen yerlerden olan Prens Adaları büyükşehrin karmaşasından uzaklaşmanın en kolay yolu. Vapurla eğlenceli bir yolculuk sonrası ulaşabileceğiniz adalar, bahar aylarında da oldukça güzel oluyor. Dilerseniz bisiklet kiralayabilir dilerseniz da fayton ile ada turu yapabilirsiniz. Yaz aylarında yüzme amacıyla da gidilebilecek adalar, haftasonları her ne kadar tıklım tıklım olsa da bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak için iyi bir tercih.

Avşa Adası

avsa-adasi

İstanbul’da Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleriyle 2,5 saatte ulaşılabilen Avşa Adası, Marmara denizinin tam merkezinde yer alıyor. Özellikle yaz aylarında, birbirinden güzel ve temiz koylarında denize girebilir, Aziz Georgios Manastırı gibi önemli yapıları görebilirsiniz. Ayrıca Avşa adası üzüm bağlarıyla da oldukça meşhur. Gitmişken ev yapımı şarapları da tatmayı unutmayın.

Belgrad Ormanı

belgrad-ormani

İstanbul’un Avrupa yakasında en bilinen yerlerden olan Belgrad Ormanı, sadece yürüyüş yollarıyla değil içinde barındırdığı gölet ve derelerle de ünlü. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Belgrad ormanında piknik alanları da mevcut. Dilerseniz ormanın içinde temiz hava alarak yürüyüş yapabilir, dilerseniz de piknik yapabilirsiniz.

Sapanca

sapanca

İstanbul’a 1,5 saat mesafedeki Sapanca eşsiz doğası ve temiz havasıyla her daim cazip. Yakın çevresinde var olan tesislerde Spa imkanlarından yararlanabileceğiniz gibi, göl kenarında yürüyüş ve piknik de yapabilirsiniz. Çok kısa bir mesafede yer alan Maşukiye’ye de uğrayabilir, kahvaltısıyla ünlü ilçeyi deneyimleyebilirsiniz. Eğer gölden yana tercihinizi kullanacaksanız aynı kategoride sayabileceğimiz Abant da, biraz uzak olmasına rağmen iyi bir tercih olabilir. Dinlenerek ve bol oksijen aldığınız bir haftasonundan sonra haftaya başlamak çok daha kolay olacaktır.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

4 comments

 • mimar sinan Posted on 13 Nisan 2016 at 17:12 Reply

  hafta sonu gezmek için istanbul ve istanbula yakın yerler baya çok emirgan korusu, belgrad ormanı, gülhane parkı vs. buralar ne güzel yerler istanbul dışında avşa adası güzeldir

 • haru karagüz Posted on 13 Nisan 2016 at 18:18 Reply

  İStanbul zaten başyı başına bir ülke. Dolayısıyla istanbul çok eski yerleşim birimlerinden olduğu için gezilecek yerleri çok var. Özellikle sultanahmet camiisi vs. gibi yerler gezmek için bire bir..

 • Ahmet Cem Aktaş Posted on 13 Nisan 2016 at 22:30 Reply

  hepsi birbirinden güzel yerler. Avşa Adası’na gittim. gerçekten güzeldi. yaz tatilinde kesinlikle gitmenizi öneririm.

 • ramazannnn Posted on 14 Nisan 2016 at 09:03 Reply

  gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. ilerleyen günlerde burada anlatılan yerleri gezmeyi planlıyorum. Çünkü anlatıma göre hepsi birbirinden güzel ve haftasonu kafa dinlenebilecek noktalar

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.