Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler

Türkiye

İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler
İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler

İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler

İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler

İstanbul keşfettikçe size yeni kapılar açan kocaman bir şehir. 15 yıldır İstanbul’da yaşamama rağmen benim bile görmediğim o kadar çok yer var ki. Belki bu yüzden seviyoruz bu şehri, her zaman bize keşfedecek yeni yerler sunduğu için. İstanbul her ne kadar Türkiye’nin en pahalı şehri sayılsa da cebinizden 5 kuruş bile harcamadan yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki… Barselona, Londra, Roma, Amsterdam gibi popüler başkentlerden sonra sıra İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler‘de.

İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler

İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler

Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel İstanbul’da bedava yapabileceğiniz şeylerin başında her zamanki gibi müzeler geliyor. Sonrasında daha hareketli ve daha sosyal etkinliklere de katılabilirsiniz.

Müzeler ve Ücretsiz Şehir Turları

istanbul-modern-sanat-muzesi

İstanbul deyince akla ilk gelen yerler kuşkusuz müzeler. Bir çok Avrupa kentinde olduğu gibi İstanbul’daki bazı müzeler de bazı günler ücretsiz. Sabancı Müzesi Çarşamba günleri, İstanbul Modern Sanat Müzesi Perşembe günleri, Pera Müzesi ise Cuma günleri ücretsiz. Bu günlerde hiçbir ücret ödemeden gezebileceğiniz bu müzelere ek olarak, ücretsiz şehir turlarına da katılabilirsiniz. Hiçbir ödeme gerektirmeyen bu turlar tamamen tur sonunda vereceğiniz bahşişe dayalı olarak işliyor.

Mısır Çarşısı

misir-carsisi

Çarşı, pazar gezmek ata sporumuzdur desek yeri. Eminönündeki 400 yıllık Mısır çarşısı da gezilecek çarşılar arasında en popüler ve renkli olanı. Egzotik baharat kokuları eşliğinde gezdiğiniz Mısır çarşısında, Avrupa başkentlerinden olan İstanbul’un bir tarafının nasıl da Asya’ya, doğuya dönük olduğunu yeniden keşfedeceksiniz. Detaylıca gezmenin bir gününüzü alacağı çarşıdan çıkışta Beyoğlu’na doğru yürüyebilir, kalabalığın içine karışabilirsiniz.

Prens Adaları

prens-adalari

Kadıköy ve Beşiktaştan kısa ve keyifli bir vapur yolculuğuyla ulaşılabilen Prens Adaları, İstanbul’un en bilinen kaçış noktaları. Adaların içinde en küçük olanı ve adını kızıl renk olan toprağından alan Kınalıada’yı sadece vapur bileti ücretini ödeyerek gidip gezebilir, yanınıza aldığınız atıştırmalıklarınızla manzaraya karşı piknik yapabilirsiniz.

Büyük Valide Han

valide-han

Kösem Sultan tarafından inşa edilen Büyük Valide Han, tarih boyunca tüccarlara hatrı sayılır faydalar sağlarken günümüzde çok daha farklı bir nedenle anılıyor. Bu günlerde sosyal medyada sıklıkla karşılaştığınız yukarıda gördüğünüz fotoğrafın da çekildiği yer burası. Siz de hem arkanızda İstanbul manzarası olan güzel bir fotoğraf sahibi olmak, hem de sosyal medyanın popüler akımına ayak uydurmak isterseniz Büyük Valide Han’a mutlaka uğramalısınız. Gitmek isteyenlere hatırlatalım; Büyük Valide Han, Çakmakçılar yokuşunda yer alıyor.

Feriköy Bit Pazarı

ferikoy-bit-pazariAntikaya ve ikinci ele düşkünseniz, aynı zamanda nostaljik dakikalar yaşamak istiyorsanız doğru yer Feriköy bit pazarı. Sadece pazar günleri kurulan bit pazarında fiyatlar 5-30 TL arasında değişiyor. Kitaptan, rozetlere, kartpostallardan daktiloya kadar aradığınız her şeyi bulmak mümkün. Bu pazarda dilerseniz siz de kullanmadığınız ya da ikinci el eşyalarınızı satabilirsiniz. Yer kiralamak için müracaat etmeniz gereken yer Şişli Belediyesi. İstanbul hem doğası hem tarihi gereği çok güzel bir şehir ve tadını çıkartabilmek için gördüğünüz gibi hatrı sayılır paralar harcamaya hiç gerek yok. Siz yeter ki İstanbul’da Bedava Yapabileceğiniz Şeyler’e ayak uydurun ve şehri keşfetmek isteyin.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

38 comments

 • nihat Posted on 6 Mayıs 2016 at 13:26 Reply

  İstanbul istanbul… ÜLkemizin en güzel yeri ve en tarihi ve osmanlının başkenti istanbul… Askerliğimi orda yaptım onun dışında istanbulu göremedim. Ama bu yaz kesin gideceğim ve gezmeyeceğim yer bırakmayacağım…

  • Esra Ersal Posted on 6 Mayıs 2016 at 13:30 Reply

   Umarım tekrar ziyaret etme şansı bulur ve unutamayacağınız anılar biriktirirsiniz.

   Sevgiler

 • bekir Posted on 6 Mayıs 2016 at 15:22 Reply

  bir istanbullu olarak demiyorum dünyadaki en güzel şehir neresi derseniz istanbul ama tadını çıkarmayı bilmek lazım. istanbulda yaşayanlar bunun farkında değil istanbulda bedava yapabileceğiniz çok çok şey vardır.

 • Mertcan Posted on 7 Mayıs 2016 at 02:27 Reply

  asıl beklediğim yazı buydu, türkiye’den daha çok inceleme yaparsanız çok sevinirim, yurtdışına çıkmak pek uygun olmuyor ancak istanbula kırk yılda birde olsa gidiyorum, diğer illerimizin değerlerinide görmek isterim.

 • anonim anonim Posted on 7 Mayıs 2016 at 02:57 Reply

  bu yazıyı keşke farklı bir dile çevirebilseniz 🙂 çünkü ülkemize ziyarete gelen insnaların böyle yararlı bilgileri bulabileceiği site sayısı gerçekten çok az 🙁 ama yazınız gerçekten çok güzel ben kaç kere istanbula geldiğimi bilmiyorum ama hala yazınıdızdan öğrendiğim bir çok şey var.

 • fuat Posted on 7 Mayıs 2016 at 15:52 Reply

  İstanbulun en sevdiğim yer Sultanahmet ve Kız Kulesi yerleridir. Tabi tüm istanbulu gezmediğim için bu iki yeri gezebildim gerçektende çok güzel yerler. İStanbula tekrar gidersem daha iyi yerleri gezeceğim..

 • Semih Posted on 7 Mayıs 2016 at 17:30 Reply

  Konu başlığını görünce bir tebessüm aldı yüzümü. Ya dedim İstanbul’da ücretsiz para vermeden yapılacak şeylerde mi var? Ama çok güzel açıklamışsınız düşük bütçeler ile güzel gezmeler yapılabilinir.

 • Emrah Posted on 7 Mayıs 2016 at 20:20 Reply

  İstanbul’da yaşadığım halde vakit bulup gidemediğim çok şey varmış dedim resmen en kısa zamanda işlerimi ayarlarlayıp bir istanbul turu yapmak şart oldu 🙂

 • Gökhan Posted on 8 Mayıs 2016 at 01:37 Reply

  İstanbul ve bedava kelimesini yan yana görünce şaşırdım böyle birşey yok diye düşünürken yazınızı okuyunca dedim evet olabilir güzel şeyler bunlar elinize sağlık güzel bir yazı olmuş gerçekten

 • resul Posted on 8 Mayıs 2016 at 03:44 Reply

  gerçekten faydalı bir bilgi olmuş, teşekkür ederim, esasında bu yazının ingilizcesini yayına koymanız gelecek görecek turistler için ciddi anlamda faydalı olacaktır. Hele istanbul’daki turist avcılarını ve ülkemizde bırakacakları kötü etkileri önlemek onları bilinçlendirmek adına da faydalı olur…

 • Sinan Posted on 8 Mayıs 2016 at 05:21 Reply

  istanbul’da bedava birşey yapmak ile başlayan bir yazıyı görünce şaşırmadım değil, çünkü istanbulda adım atsan para.. ama güzel tespitler yapılmış, ellerinize sağlık

  • palmi Posted on 25 Mayıs 2016 at 00:46 Reply

   aynen sinan bey dediğiniz gibi, istanbul’da otobüse, metrobüse veya herhangi bir vasıtaya in bin para. Oralara ücretsiz gidebilsek belki bu konu tıpkı başlığındaki gibi ücretsiz yapılabilecek istanbul’da çok güzel vakit geçirebileceğimiz ücretsiz aktiviteler daha şahane olurdu…

 • fırat Posted on 8 Mayıs 2016 at 17:44 Reply

  İstanbl öyle bir şehirdir ki çok güzel anlatılmaz şarkılarla şiirlerle anlatılır. istanbulluyum bende gezilecek gidilecek çok yer var ama parası yapılacak çok şey olmasına rağmen paralı olan yer daha çok en azından bir su içsen paran biter : )

 • ali Posted on 8 Mayıs 2016 at 22:38 Reply

  yukarıda bahsi geçen aktiviteler elbette güzel ve eğlencelidir ancak istanbula gidip, bir boğaz turu yapmadan, denize bakarak bir mekanda keyif yapmadan da dönülmez bunlar da bedavaya olmadığı gibi günümüz türkiyesinde bir çok kişiyi de aşan bir bütçededir ki zaten istanbul bir lüks ve zenginlik isteyen bir şehirdir…

 • Azim Posted on 9 Mayıs 2016 at 05:05 Reply

  Mısır çarşısına daha önce gitmiştim, gerçekten çok büyük ve çok güzel biryer hatta akrabamı kaybetmiştim bulmam zor oldu 🙂 hem kalabalık hem güzel bir manzarası var.

 • nar Posted on 10 Mayıs 2016 at 19:45 Reply

  ah istanbul istanbul olalı … istanbul çok güzel şehir dünyada bir eşi daha yok bedava bir şeyler yapmak zor olsa da kendinizi zorlarsanız belki yapabilirsinz. istanbul da her şey para demek aslında.

 • Bülent Posted on 11 Mayıs 2016 at 01:27 Reply

  istanbul’da bedava birşey yapılabileceğini duysam güler geçerdim, meğer ne güzel şeyler varmış, beylikdüzünde inip inip hiçbirşeye bakmadan geçiyordum, bundan sonra istanbulu gezmeye vakit ayıracağım.

 • hakan Posted on 11 Mayıs 2016 at 01:54 Reply

  istanbul ve bedava yapılacaklar…. peki bu etkinlikler, müzeler ve çarşılara ne ile gideceğiz? Gittiğimizde o metrobüs ve otobüs çilesini mi çekeceğiz yoksa nasıl olsa bunlar bedava diye taksiye binip, taksici bizi yabancı diye aynı yerlerde dolandırıp duracak mı? İstanbul bilen biri olmadan, vasıta olmadan üste para vererek gezdirse yine de borçlu çıkarır insanı…

 • Faruk Posted on 12 Mayıs 2016 at 22:46 Reply

  Hizmet araçları olan Metrobüs bile kar amacı güderek çalışılan bir il de bedavaya yapabilecek şeyler bulabilmekde ne kadar güzel. Bedavalar bile sınırlı ama olsun, teşekkürler.

 • cengiz Posted on 13 Mayıs 2016 at 04:59 Reply

  istanbul’da yapılacak bu kadar çok şey olduğunu bilmiyordum, hergün 98h yolculuğum sırasında gördüğüm yapıların ardından ne kadar güzel şeyler varmış.

 • aliş Posted on 14 Mayıs 2016 at 18:00 Reply

  istanbulun içinde yaşadığımız için değerini pek bilmediğimiz kişileriz istanbulda ilk gidilecek yer bende kız kulesi galata kulesi tabi buralarda bedava yapamazsınız ama dışardan izlersiniz bu konuda da bedava yapılacaklar anlatılmış ne güzel.

 • mert Posted on 15 Mayıs 2016 at 00:27 Reply

  bulmuş bulabileceğiniz bedavalar bunlardır zaten öbür türlü istanbul’da para alsanız para vermek zorundasınız. Para vermeyi kabul ettiyseniz de pek kıyas yapmayın çünkü yaşam kaliteniz düşük olmasına rağmen, yaşam şartları en yüksek şehirlerden birisidir istanbul…

 • baris Posted on 15 Mayıs 2016 at 02:14 Reply

  Yıllardır istanbul’da yaşıyorum şunlardan çoğunu yapmadım. İş güçten zaman bulunmuyor ki. Yaralı paylaşım için teşekkür ederim.

 • faruk Posted on 16 Mayıs 2016 at 01:06 Reply

  istanbulda her bir güzergah ayrı değer gerçekten, yolda yürürken bile sağa sola bakıyorum çok güzel mimariler yer alıyor özellikle türbe ve camiler huzur dolu..

 • mami aycan Posted on 16 Mayıs 2016 at 04:26 Reply

  istanbul avrupadan gezileciblecek en ekonomik şehir bana göre 🙂 çünkü o kadar çok şey varki uygun fiyata yapabileceğiniz adalarda bisiklet kiralayıp gezmek mesela en çok beğendiğim ve zevkle yaptığım aktiviteler arasında 🙂 yazınız çok güzel olmuş devamını beklerim..

 • Mücü Posted on 16 Mayıs 2016 at 20:40 Reply

  İstanbul da parasız yapılacak çok etkinlik yok aslında sadece gezebilirsiniz. Bir köprüyü gören yerde çay içseniz dünyanın parasını alırlar . Ama güzel rehber gezi için

 • gökhan Posted on 16 Mayıs 2016 at 23:50 Reply

  istanbulu çok seviyorum, belki çoğu insan trafik, kavga, suriyeli falan birçok nedenle sevmiyor olabilir ancak istanbulun her bir yapısı çok güzel, sadece gezmek bile huzur veriyor.

 • zekai Posted on 19 Mayıs 2016 at 01:25 Reply

  bahsettiğiniz bit pazarına bir kez gitmiştim, orda bir memur arkadaşa dilekçe yazdırmıştı ailem ve o kadar güzelbir ortamı var ki, tarihi eserler çok güzeldi, tavsiye ederim.

 • sua Posted on 19 Mayıs 2016 at 14:30 Reply

  İstanbulda yaşan biri değilseniz gezi için geldiyseniz her yerini gezin biraz uzun sürer ama değer konuda belirtiği gibi bedava da yapılabilecek şeyler var. Ama istanbul da parasız çok iyi şeyler yapmak biraz zor gib.

 • ilham Posted on 20 Mayıs 2016 at 18:13 Reply

  taşı toprağı altın denen o yer istanbul zaten, o kadar güzel manzaraları, tarihi yerleri ve müzeleri var ki, bir başka şehirde bunu bulmak imkansız. Ama malesef kentsel dönüşüm adı altında bitirdiler istanbulun doğallığını..

 • berat Posted on 21 Mayıs 2016 at 15:33 Reply

  Ülkemiz her karışı güzeldir benim için vatan sevdası vardır vatan sevdası her şeyden öte gelir, ama tabi istanbul da ülkemizin elması, pırlantası ve en değerlisi buralarda her yerde gezin görün ve eğenin

 • levent aypak Posted on 23 Mayıs 2016 at 05:17 Reply

  avrpuada bir çok il gezdim ama istanbul kadar ucuz bir il görmedim tabi uzak doğu ile kıyaslanamaz 🙂 gerçekten yapıalacak çok şey var birde bu yazınızı türkçe yazmışsınız siteniz çok güzel bu siteye ek dillerde eklemeniz gerekiyor diye düşünüyorum..

 • yasin Posted on 24 Mayıs 2016 at 14:17 Reply

  listeyi tamamen okudum, bu noktalar haricinde birçok nokta daha var tabi, ama en önemlilerini yazmışsınız, gayet güzel bir liste olmuş.

 • oguz Posted on 12 Haziran 2016 at 01:03 Reply

  Ey gidi istanbull. Taşı toprağı altın memleketim. İstanbul denilince aklıla hiçbir zaman para gelmesin. Otur denizin kıyına bütün istanbulu izle keyfinize kayif katar.

 • Boran Posted on 1 Temmuz 2016 at 18:42 Reply

  Ben antika eşyalara merakı olan birisiyim,istanbulda kurulan bit pazarına bir gezimde rastgelmiştim bir tane daktilo aldım 25 tl gibi çok ucuz bir fiyata.Ankarada 500tlye sattım,o kadar yeme içme hepsi bedavaya geldi yani.bu pazarda her şey var ve çok ucuz..

 • Mami Posted on 15 Temmuz 2016 at 17:56 Reply

  Bu büyük valide han çok dikkatimi çekti orada gençler falan kubbeler üstünde nasıl o şeklide hiç korkmadan duruyorlar,yere düştünmü şaftın kayar vallahi.Bende istanbulu iyi biliyorum ama yani ekonomik olarak gidilebilcek fazla bir yer yok..

 • Hür post Posted on 8 Kasım 2019 at 15:26 Reply

  İstanbul için güzel öneriler ama artık parasız gezemiyoruz bile yani yinede yanınızda para olsun çok teşekkürler.

 • Muzaffer Çevik Posted on 27 Nisan 2020 at 22:58 Reply

  İstanbullu olduğum halde bir çoğunu yapmamışım, en kısa zamanda bu makaledekileri gerçekleştireceğim.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.