Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Avrupa'nın En Ucuz Havayolu Firmaları

Ekonomik Seyahat

Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Firmaları
Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Firmaları

Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Firmaları

Yurtdışı seyahatlerinde ilk aklımıza gelen her daim ucuz uçak bileti bulup bulamayacağımız oluyor. Her ne kadar ülkemizde Pegasus Airlines, Onur Air ve Sun Express gibi uygun fiyatlı biletler satan firmalar olsa da Avrupa gidişte ve Avrupa içinde de kullanabileceğimiz bir çok ekonomik havayolu firması mevcut. Özellikle Avrupa içinde yapacağınız uçuşlarda fayda sağlaması bakımından bu Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Firmaları yazısını yazıyorum.

Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Firmaları

Ryanair

Rynair

Ucuz havayolu şirketi deyince akla ilk gelen tabii ki Ryanair oluyor. İrlanda şirketi olan Ryanair 1 Euro’ya sattığı biletlerle gündeme geliyor sık sık. Seyahatseverlerin gözdesi olan bu firma ile büyük Avrupa şehirlerine gidip gelmek oldukça ekonomik. Bu havayolunun tek kötü denebilecek özelliği kredi kartı kullanım sorunu. Öyle ki kredi kartlarından 5 Euro masraf kesintisi yapıyor. Bu kesintiden kurtulmak için Visa Electron karta sahip olmalısınız. Fiyat politikaları oldukça değişken olan Ryanair’i ucuz bilet bulabilmek için sık sık kontrol etmekte ve seyahat tarihinden mümkün olduğunca önce bilet satın almakta fayda var.

EasyJet

EasyJet

Ryanair’den sonra ekonomik biletleriyle bilinen bir diğer firma da EasyJet. İngiltere merkezli olan bu firmayı biz de deneyimleme fırsatı bulduk. Londra’dan Paris’e kişi başı 19 Pound gibi bir fiyata uçmuştuk. Uygun fiyatlı bilet bulabilmek için seyahat tarihinizden çok önce bilet satın almanız gerekiyor tabii ki. Sadece Avrupa içi değil, İstanbul-Londra biletlerini de bu firmadan alabilirsiniz. Ryanair’den daha konforlu olan bu havayolunda bagaj kontrolü çok sıkı. Bu nedenle belirtilen büyüklük ve ağırlığı aşmamaya dikkat edin.

Wizzair

Wizzair

Barselona, Köln, Milan gibi büyük Avrupa şehirlerinden Prag, Budapeşte, Bükreş gibi Doğu Avrupa şehirlerine uygun fiyatlı yolculuklar planlıyorsanız en iyi tercih Wizzair olacaktır. Diğer ucuz havayolu şirketlerinin gitmediği şehirlere düzenlediği seferlerle daha da tercih edilir hale gelen Wizzair, konfor açısından da oldukça yeterli.

Corendon

Corendon

Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Firmaları arasında pek bilinmese de özellikle Türkiye’den Avrupa’ya yaptığı ekonomik uçuşlarla sevilen bir havayolu şirketi, Corendon var. Ankara ve İzmir’den Einhoven, Amsterdam, Rotterdam, Brüksel gibi şehirlere oldukça ucuz bilet fiyatlarıyla uçma imkanı sağlayan bu firmadan biletinizi kredi kartı ile alırsanız 10 Euro ekstra ücret ödemeniz gerektiğini unutmayın. Zaman zaman yaşadığı rötar sorunlarıyla bilinse de bu firmada uçuşunuza çok kısa bir süre kalmış olmasına rağmen uygun fiyatlı biletler bulabilirsiniz.

Germanwings

Germanwings

24 Mart 2015’de Fransa’da yaşanan acı olayla ilgili olarak gündeme oturan Germanwings firması aslında Avrupa’nın tamamına ekonomik uçuşlar düzenleyen, Lufthansa’nın sahip olduğu güvenilir bir havayolu şirketi. Merkezi Köln olan bu havayolunu Avrupa içinde tüm destinasyonlarda uygun fiyatlı olarak kullanabilirsiniz. Saydığım tüm bu uygun fiyatlı, ucuz havayolu şirketlerinin yanı sıra daha ekonomik olarak seyahat etmenin bir yolu ise otobüs. Eğer tercihinizi otobüsten yana kullanacaksanız Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları yazıma göz atmanızda fayda var.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

2 comments

  • hüsnü Posted on 2 Mayıs 2016 at 21:30 Reply

    insanlar hava yolunu uzun mesafelerde daha çok sık kullanır. Bunun haricinde ucuz olan firmaları tercih etmeleri daha iyi hem cebe hem de gidilecek yere hızlı gidersin

  • ahmet Posted on 16 Mayıs 2016 at 00:37 Reply

    Ben bir türlü şu kampanyaları yakalayamıyorum. Herkes cayır cayır geziyor. 2 gün arayla arkadaşımla bilet aldık. Onunki kampanyalıymış benimkinin neredeyse yarı fiyatına geldi. Bu kampanyalar çok önemli. Kaçırmamak lazım.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.