Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
İngiltere'ye Girişte Landing Card Nasıl Doldurulur?

İngiltere'de Yeni Hayatım

İngiltere’ye Girişte Landıng Card Nasıl Doldurulur?
İngiltere’ye Girişte Landıng Card Nasıl Doldurulur?

İngiltere’ye Girişte Landıng Card Nasıl Doldurulur?

Başka ülke girişlerinde veriliyor bu form hatırlamıyorum ama İngiltere’ye geldiğinizde pasaport kontrolü öncesi mutlaka Landing Card’ı doldurmanız gerekiyor. İniş kartı Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kısaca Others dedikleri kişilerin doldurması gereken bir belge. Olur da bu kartı doldurmayı unutur pasaport memuruna giderseniz memur sizi geri gönderip formu doldurmanız için sıradan çıkartabilir. Bu nedenle formu doldurmadan pasaport polisine gitmenizi önermem, zaman kaybı olacaktır. Peki İngiltere’ye Girişte Landing Card Nasıl Doldurulur?

Landing Card’ı Doldururken Nelere Dikkat Etmeli?

THY ile ya da Atlasjet ile yolculuk yapıyorsanız görevliler genelde bu kartı uçakta dağıtıyorlar. Eğer dağıtmadılarsa pasaport  kontrol noktası öncesinde bu kartı bulabilirsiniz. Kartın tamamı ingilizce olduğu için az da olsa İngilizce biliyor olmanız gerekli. Bilmiyorsanız da burada vereceğim bilgilerle doldurabilirsiniz. Altta Landing Card’ı ve yanlarına soruların Türkçe açıklamalarını yazdım. Karttaki sorular çok basit ve temel sorular fakat bu sorulara doğru cevap vermeniz çok önemli. Eğer vize türünüz ya da planlarınızla aynı olmayan şekilde cevaplar verirseniz pasaport kontrolünde sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin okumak için gidiyorsanız karta yazacağınız adres ile okulunuzun adresi birbirini tutmalı.

İngilizce bilmeyenlere yukarıdaki Türkçe açıklamalı Landing Card çok yardımcı olacaktır. Buna ek olarak pasaport kontrolünde mümkün oldukça sakin olun. Sonuçta vizeniz var ve yasal olmayan bir durum yok. Pasaport polisinin sorduğu sorulara sakin ve doğru şekilde cevap verin. İngilizce bilmiyor ya da anlaşamıyorsanız sırada bekleyen kişilerden yardım da alabilirsiniz.

 

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.