Notice: add_theme_support( 'html5' ) fonksiyonu hatalı çağırıldı. Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 3.6.1 sürümünde eklendi.) in /usr/share/nginx/sites/gidipgormelicom/wp-includes/functions.php on line 5865
Legoland Windsor - İngiltere

Londra

Legoland Windsor – İngiltere
Legoland Windsor – İngiltere

Legoland Windsor – İngiltere

Geçtiğimiz sene Londra gezimizde, uslanmaz bir lego aşığı ve koleksiyoneri olduğumdan mütevellit gezilecek yerler listemize Legoland’i de eklemiştik. Gezimiz boyunca Londra’da konakladık fakat Legoland Windsor’da yer alıyor. Windsor’a Londra’dan ulaşım oldukça kolay. Tren ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla Windsor’a varıyoruz. Windsor’dan dilerseniz şehiriçi otobüslerle dilerseniz de taksiyle Legoland’a ulaşabilirsiniz. Legoland’e giriş için 1 kişi yetişkin ücreti 50 pound’du yanlış hatırlamıyorsam.

Legoland 1

Legoland Windsor

Legoland’in içinde toplam 55 tane ride ve etkinlik noktası mevcut. Giriş Star Wars legolarıyla başlıyor. 2 katlı olan Star Wars bölümünde tünel gibi yürüyerek modellerin yanından geçiyor ve dilediğinizle fotoğrafta çektirebiliyorsunuz 🙂 Üst kısmında bu legoların satışları da mevcut. Legoland’in çoğunluğunu çocuklar istila etmişken en çok yetişkinin bulunduğu bölüm de burası tahmin edersiniz ki.

Legoland 2

İçerideki ride’ların çoğunluğu suyla alakalı. Bu nedenle yağmurluklarınızı yanınızda götürmenizi tavsiye ederim. Biz Ekim ayında gitmiştik ve ona rağmen yanımızda yağmurluk yoktu. Eğer siz de bizim gibi hazırlıksız gittiyseniz Legoland’in içinde yer alan makinelerden 5 Euro karşılığında yağmurluk alabilirsiniz. Roller Coaster’dan indikten sonra eğer ıslak ıslak gezmek istemiyorsanız da kabin şeklinde kurutma makinaları var. Onların da fiyatı 1 Euro idi. Dilerseniz onları da kullanabilirsiniz.

Legoland 3

Park boyunca yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi ilgi çekici lego modeller var. Hatta parkın içinde lego parçalarından yapılmış neredeyse orjinal boyutunda bir kale bile var. Sadece bu modelleri incelemekle kalmayıp dilerseniz, kendiniz için de lego setleri satın alabiliyor ya da yaratıcı atölyelerde kendinize bir yer seçip mevcut parçalarla dilediğiniz modeli yapabiliyorsunuz.

Legoland 4

Bütün günü Legoland’de geçireceğinizi düşünerek plan yapmalısınız bence. Bu arada park sabah 10:00’da açılıyor ve akşam 17:00’de kapanıyor. Parkın içinde öğle yemeğini yiyebileceğiniz büyük bir restaurant mevcut. Restaurantta fiyatlar Londra geneline göre oldukça uygundu. Salata, pizza ve makarna alternatifleri var. Yemek yedikten sonra parkı gezmeye devam edebilirsiniz. Benim parkta en çok ilgimi çeken şey, şehirlerin lego modelleri oldu. Birkaç gün önce bol bol gezdiğimiz Londra’yı ve yine geçen sene ziyaret edip aşkımızı tazelediğimiz Paris’i bir de lego versiyonuyla gördük.

Legoland 5

Legoland 6

Legoland 7

Danimarka kökenli olan Lego’nun Almanya, Danimarka ve Amerika’da da parkları mevcut. Londra’da gezilecek müze ve turistik yerleri gezip bitirdikten sonra ne yapsak diye düşünenler ve çocuklu aileler için güzel bir etkinlik noktası Legoland Windsor. Dilerseniz burayı gezip bitirdikten sonra bizim gibi Windsor kalesini de gezebilirsiniz.

Esra Ersal Administrator

Geziyorum görüyorum paylaşıyorum. Takipte kalın :)

3 comments

 • Elif Posted on 29 Haziran 2016 at 03:48 Reply

  minyatür parkların legolardan yapılmş versiyonu gerçekten minyatür parklar süper ötesi harika şeyler bu legoland da aynı süper ötesi birşey olur bence, kesinlikle bir gün yolum düşerse gitmem gereken yerlerden biri olucak

 • nevinozturk Posted on 29 Mayıs 2017 at 11:56 Reply

  Londra’dan Legoland’e gunubirlik gidip gelmek Legoland’i tamamen gezmek icin yeterli olur mu?

  • Esra Ersal Posted on 29 Mayıs 2017 at 13:01 Reply

   Kesinlikle yeterli olur. Disneyland kadar büyük bir yer değil.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.